Dukla Michalovce – Trebišov 4:5 s.n.

DUKLA Michalovce - HK Trebišov  4:5 s.n. DUKLA Michalovce - HK Trebišov  4:5 s.n. DUKLA Michalovce - HK Trebišov  4:5 s.n. DUKLA Michalovce - HK Trebišov  4:5 s.n.

35. kolo – 1. Hokejova liga SR

HK Dukla Michalovce – Hokejový klub Trebišov 4:5 s.n.

po tretinách (2:0, 2:1, 0:3 – 0:0 )

Predchádzajúce vzájomné zápasy:
10. kolo: Trebišov – Michalovce 4:2
21. kolo: Michalovce – Trebišov 1:2
24. kolo: Trebišov – Michalovce 4:5 s.n.

Prestížne zemplínske derby medzi Michalovcami a Trebišovom skončilo prekvapujúcou prehrou Dukly. Nečakanou preto, lebo domáci viedli už 4:1, ale napokon prehrali 4:5 po samostatných nájazdoch. Priebeh zápasu vôbec neprekvapil, pretože Michalovce už tradične dobre začali, ale takisto zvyčajne hrali iba po tretiu tretinu. V nej už tradične vybuchli, keď premrhali trojgólový náskok. Nie prvý raz v tejto sezóne…

Súper oproti trom predošlým vzájomným zápasom pricestoval v pozmenenom zložení, hlavne v zadných radoch. Dukla sa do Trebišova pustila s chuťou a v piatej minúte pri končiacej presilovke otvoril skóre strelou zblízka Milan Mach. Tento moment vniesol pokoj do domácich radov a tí ešte do konca prvej tretiny viackrát poriadne preveril brankára Zajdela. Ten druhýkrát inkasoval v poslednej minúte prvého dejstva po tom, čo Slovák peknou diagonálou našiel pred bránou voľného Segľu, ktorý strelou z prvej rozvlnil sieť – 2:0. Michalovciam vyšiel aj vstup do druhej tretiny, v 27. minúte unikol po pravej strane klziska Mach, pred bránou našiel Karlova, ktorý pohodlne zvýšil na 3:0. Radosť domácich však netrvala dlho, pretože už 40 sekúnd Učník našiel Dancsáka, ktorý znížil na 3:1. V 33. minúte mali Michalovce výhodu presilovej hry, Bodnárov nastrelený puk šikovne tečoval Stríž a Dukla zvýšila na 4:1. Akoby však pichla do osieho hniezda, čo vycítili aj diváci. Vediac, že Michalovce tretie tretiny akoby vypúšťajú, začali tipovať, či bude 4:1 stačiť. Nestačilo. Trebišovský obrat začal v 43. minúte strelou od modrej čiary Učník – 4:2. V 49. minúte už Trebišovčan Lukáš Sax vsietil kontaktný gól, nuž a keď v 54. minúte kapitán hostí Dancsák potrestal vylúčenie Macha vyrovnaním, začali mať pravdu tí, ktorí pred treťou tretinou vraveli, že 4:1 je na víťazstvo málo. Desať sekúnd pred koncom mal ešte skvelú šancu Stríž, ale brankár Zajdel zachránil. Rovnako aj osem sekúnd pred koncom predĺženia, keď zneškodnil aj samostatný únik Segľu. V samostatných nájazdoch bol spomedzi všetkých šiestich strelcov úspešný iba Trebišovčan Učník, ktorý zavŕšil dokonalý obrat v skóre zemplínskeho derby. Prehrať 4:5 po vedení 4:1 – to dokáže málokto…

Tréner Michaloviec Branislav Kohutiar:

„Absolútne si neviem vysvetliť, čo sa s nami zase v tretej tretine stalo. Pred zápasom a dokonca i pred našou povestnou treťou tretinou som mužstvo vyzýval, aby hralo koncentrovane a nevrátilo súpera zbytočne do hry. Stal sa presný opak. Po Učníkovom góle na 4:2 sme sa na desať minút položili, súper to dokázal využiť na vyrovnanie. A hoci sme mali šance aj my, viac sme sa nepresadili. Možno je táto prehra aj na niečo dobrá, aby sme sa spamätali, ale každopádne je nám ľúto bodov, ktoré sme pri vedení 4:1 už mali vlastne vo vrecku.“

text:  REGZEP.sk

Góly Michalovce:
04:44 – Milan Mach ( Branislav Štefan, Vladimír Marinčin)
19:03 – Martin Segľa ( Martin Slovák, Michal Kozák)
26:06 – Igor Karlov ( Milan Mach)
33:35 – Tomáš Stríž ( Slavomír Bodnár, Martin Segľa) – pres/1

Góly Trebišov:
26:46 – Juraj Dancsák ( Peter Učník, Ivan Králik)
42:27 – Peter Učník ( Juraj Dancsák)
48:12 – Lukáš Sax ( Michal Findura, Tomáš Sax)

Zostava HK Dukla Michalovce:
Robert Marton, Michal Kozák, Slavomír Bodnár, Martin Slovák, Tomáš Stríž, Martin Segľa, Radovan Petruňa, Radoslav Regenda, Marek Náhlik, Richard Miľovčík, Viktor Štefanech, Peter Krecháč, Vladimír Marinčin, Branislav Štefan, Igor Karlov, Milan Mach, Ladislav Mucha, Ladislav Sabol, Juraj Pavličko

Zostava Hokejový klub Trebišov:
Miroslav Zajdel, Radoslav Pačuta, Dušan Kobeľa, Severín Gönczi, Rastislav Gašpar, Peter Misal, Matej Kontura, Erik Mazúch, Ivan Králik, Juraj Dancsák, Peter Učník, Róbert Veľk, Róbert Mitro, Lukáš Sax, Tomáš Sax, Michal Findura, Dávid Vereš, Tomáš Seman, Martin Kučera

Rozhodcovia: Bodák Pavol, Švajka Slavomír, Kalina Ondrej, Poracký Ján (inštruktor),