Predchádzajúce vzájomné zápasy:
08. kolo: Michalovce – Brezno 5:0
18. kolo: Brezno – Michalovce 5:4 p.p.
27. kolo: Michalovce – Brezno 5:4

V 37. kole I. hokejovej ligy cestovala michalovská Dukla na ľad svojho tabuľkového suseda. Brezno strácalo pred zápasom na Duklu len 2 body a oba celky bojujú o miestenku do play-off.  Za Michalovce už nastúpila aj nová posila z Dolného Kubína – útočník Michal Mravec.

Zápas sa ešte poriadne ani nezačal a po 22 sekundách už domáci vyhrávali 1:0 zásluhou Tomáša Sýkoru. Ten istý hráč zvýšil v 13. min. na 2:0 pre domácich. Hostia odpovedali minútu pre koncom tretiny pri vylúčení Paška. Na 2:1znižoval za Duklu Igor Karlov.

Ani druhá tretina hosťom nevyšla. V 26. min Babkovič po tretií krát kapituloval a domáci  Šimčík zvýšil na 3:1.  V bráne Dukly prišlo k zmene  a  Babkoviča vystriedal Marton.  Ani ten však dlho michalovskú svätyňu neustrážil. Už o minútu a pol ho prekonal Babic a zvýšil na 4:1 pre domácich. Ten istý hráč v 32. min. pridal piaty gól domácich a bolo rozhodnuté. (5:1) . Hosťom sa podarilo skorigovať nepriaznivý stav v 35. min., keď pri presilovej hre na 5:2 znížil Krecháč.

V tretej tretine žiaden veľký zvrat nenastal a domáci s prehľadom kontrolovali svoj náskok. V závere ešte hostia využili vylúčenie domáceho Moceka. 20 sekúnd pred koncom na konečných 5:3 upravil Miľovčík.

Dukla v posledných troch zápasoch nezískala ani bod a podstatne si skomplikovala boje o postup do  play off. V nasledujúcom zápase hostí Dukla na domácom ľade tretí celok ligy – Bardejov. Zápas sa odohrá v nedeľu 17.1.2010 o 17.00 hod.

Napísal: L. B.