IUVENTA Michalovce – Veselí n. Moravou 24:29

14kolo0910_16

Iuventa prišla o minimálne bod až v závere

Aj keď Iuventa doma opäť prehrala, proti českému majstrovi z Veselí nad Moravou podala jeden z najlepších výkonov v tejto smoliarskej sezóne. Michalovce prehrali 24:29, hoci ešte necelé štyri minúty pred koncom prehrávali najtesnejším rozdielom 24:25. O najmenej bod teda prišli až v záverečnom štvorminútovom úseku zápasu, ktorý prehrali 0:4.
Zápas sa začal s takmer hodinovým oneskorením kvôli snehovej kalamite, v ktorej uviazli obaja rozhodcovia. Iuventa aj napriek tomu začala veľmi dobre, vďaka výbornej obrane a perfektnej streľbe zo stredných vzdialeností sa dostala do vedenia a v 16. minúte sa po góle Bachirevovej dostala do trojgólového vedenia (9:6). Keď v 24. minúte kanonierka Polláková zvýšila na 12:8, vyžiadal si tréner hostí Peter Sabadka oddychový čas. Ten jeho tímu na chvíľu pomohol, pretože Veselanky stiahli šnúrou troch gólov na 12:11, ale záver prvého polčasu lepšie zvládla Iuventa a do kabín odchádzala so sľubným vedením 14:11. Úvod druhého polčasu lepšie zvládol český majster, prvých päť minút vyhral 4:1 a vyrovnal na 15:15. V 41. minúte domáce zásluhou Škľarukovej opäť viedli dvojgólovým (19:17), ale hostky zanedlho vyrovnali na 19:19 a šnúrou štyroch gólov sa dostali do vedenia 21:19. V 50. minúte Tregubovová vyrovnala na 22:22, ale súper znovu odskočil. Chlieb sa lámal v závere, v čase 56:04 domáca Bachirevová znížila na 24:25, ale to bol zároveň koniec Iuventy. Veselí po sérii štyroch gólov víťazstvo ubránilo a odviezlo si dva body.

Som rád, že sme sa oproti predošlému domácemu zápasu s Trenčínom výrazne herne zlepšili. S českým majstrom sme odohrali veľmi dobrú partiu, viac ako polovicu stretnutia sme boli lepším celkom. Náš súper však potvrdil svoju silu a využil aj skúsenosti svojich hráčok. Až do 56. minúty bol výsledok otvorený, záver lepšie zvládli hráčky súpera. Ale napriek tomu si myslím, že sme podali veľmi dobrý výkon, aj keď sme opäť prehrali, čo nás všetkých veľmi mrzí.

Borys Petrovskyj (tréner Iuventy)

{yoogallery src=[/images/obr/sport/hadzana/s0910/14kolo] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100]}

14.kolo WHIL – sezóna 2009-2010

IUVENTA Michalovce – Veselí nad Moravou 24:29 (14:11)

Predchádzajúci vzájomný zápas: 3. kolo WHIL: Veselí n. Moravou – Iuventa Michalovce 38:24