Úspešný vstup Iuventy do play-off

introskp
Hádzanárky michalovskej Iuventy vkročili do semifinálovej série národného play-off o titul majstra Slovenska proti ŠKP Bratislava víťazným krokom, keď v sobotňajšom úvodnom súboji zdolali úradujúce majsterky doma presvedčivo 32:21 (17:11). Druhý súboj tejto semifinálovej série je na programe zajtra o 11.30 hod. znovu v michalovskej Chemkostav aréne. Tretí sa hrá v sobotu 7. mája o 17.30 hod. na neutrálnej pôde v Modre. Prípadný štvrtý na rovnakom mieste v nedeľu 8. mája o 11.00 hod. Ak by prišiel na rad piaty rozhodujúci duel, hral by sa v stredu 11. mája o 11.30 hod. v Michalovciach.

Skóre zápasu otvorila v končiacej sa prvej minúte Polláková a zakrátko po nej pridala druhý gól domácich Wollingerová. Keď v 3. minúte vsietila prvý gól ŠKP talentovaná Kodajová, málokto tušil, že práve odštartovala svoj gólový koncert. Iuventa v 4. minúte vďaka Tobiašovej získala trojgólové vedenie (4:1), ale Rychtárechová v 10. minúte dokázala streliť kontaktný gól (5:4). Iuventa však práve vtedy zapla, nasledujúcich sedem minút vyhrala 7:1, vďaka čomu v 17. minúte viedla 12:5 a tréner ŠKP Peter Olšavský si vyžiadal oddychový čas. Ten Iuventu nevyviedol z rytmu, pretože o tri minúty Trehubovová zvýšila už na osemgólový rozdiel (14:6). Lenže keď v 56. minúte Hana Janšáková znížila z pokutového hodu na 15:9, siahol po oddychovom čase aj domáci kouč Dušan Daniš. Veľa z ďalšieho vývoja predznamenala posledná minúta prvého polčasu, vtedy najprv Kodajová a po nej aj Rychtárechová znížili na polčasových 17:11 a akoby tým Iuventu vyviedli z rytmu.

Prečo domáce ostali cez prestávku akoby obarené ukázali hrozivé úvodné minúty druhého dejstva. ŠKP totiž úvodných dvanásť minút po prestávke vyhralo 8:2! A v 42. minúte bolo vyrovnané 19:19. pozitívnou stránkou Iuventy bolo, že sa vždy dokázala včas spamätať a následne v priebehu dvoch minút šnúrou štyroch gólov dokázali Michalovce ujsť na 23:19. To prinútilo trénera ŠKP Petra Olšavského opäť siahnuť po oddychovom čase, ale jeho družstvo kapitulovalo, keďže do konca zápasu už dokázalo z hry skórovať iba raz! Iuventa sa dostala to tempa, jej brankárky zneškodnili až tri pokutové hody súpera a 110 sekúnd pred záverečnou sirénou Wollingerová zvýšila prvýkrát na rozdiel desiatich gólov (31:21), čím naznačila, že poriadne oklieštený celok ŠKP to bude mať v nedeľu predpoludním v michalovskej Chemkostav aréne poriadne ťažké.