Chlapci 1. BK druhí, kadetky s víťaznou trofejou

introdievcatabasket

Prinášame vám kompletné výsledky z medzinárodného turnaja V4 žiakov a kadetiek, ktorý sa uskutočnil dňoch od 3 – 5 júna v Mestskej športovej hale a telocvični GPH. V chlapčenskom turnaji boli najúspešnejší hráči poľského Przemyslu, no nestratili sa ani druhí michalovčania. Pri kadetkách sa radovali z víťazného pohára hráčky 1. BK-D Michalovce.

V turnaji starších žiakov sa z turnajového prvenstva tešili hráči poľského Przemyslu, ktorí nenašli ani v jednom zápase premožiteľa. Druhé miesto obsadili domáci basketbalisti. Tí prehrali iba z víťazom turnaja a získali cenné skalpy tímov Košíc a ukrajinského Ľvovu. V zápase o prvé miesto dlho viedli, prvú štvrtinu vyhrali 22:9, polčas 28:22, no na kvalitného súpera to nestačilo. Ten v druhom polčase otočil vývoj zápasu a zaslúžene sa tešil z prvenstva na turnaji. Tretie miesto obsadili hráči Košíc.

Dievčatá :

V kategórii kadetiek sa najviac darilo domácim hráčkam. Zverenkyne trénera Janošova porazili v poslednom zápase turnaja poľský Przemysl a týmto víťazstvom si vybojovali prvé miesto na turnaji. Zápas sa odohrával úplne opačne ako chlapčenský. Hostky totiž neustále viedli a Michalovčanky sa dotiahli až na konci prvého polčasu. Druhý polčas sa obe družstvá ťahali o každý jeden bod. Domáce hráčky rozhodli o svojom triumfe až v záverečných minútach. Tretie miesto obsadili hráčky Tydamu Košice a posledné skončili dievčatá z Ľvovu.