Softtenisová liga mužov o pohár primátora mesta Michalovce

majo

introV uplynulých dňoch pokračoval IV.ročnik mestskej softtenisovej ligy mužov O pohár primátora mesta ďalšími hracími kolami. V I. lige v 10.kole pútal pozornosť duel prvých dvoch družstiev v súťaži a to domácej Limetky s Tripletom. Zápas sa skončil deľbou bodov, čo znamená, že Limetka je v súťaži naďalej bez prehry a týmto výsledkom urobila dosť podstatný krok k víťazstvu v tomto ročníku. Ďalšie dva zápasy boli remízové, prekvapila SKM Scuderia, ktorá „ukoristila“ bod favorizovanému Mistrálu, Štvorka remizovala doma s Goralom, keď prekvapila hladká prehra skúsenej dvojice Slaninka, Semko s hosťujúcou dvojicou Rigan, Soták.

ŠTB Tím nič neponechal na náhodu a porazil stále sa zlepšujúcich Pohoďákov. V 11.kole favoriti nezaváhali, Limetka i Triplet hodne vyhrali svoje zápasy 2:0, aj keď priebeh jednotlivých setov v obidvoch zápasoch bol veľmi zaujímavý. V zápase o 3.miesto Mistrál remizoval so Štvorkou 1:1 v zápase, ktorý sa vyznačoval množstvom zvratov , ako i celkovou dĺžkou celého stretnutia. Prekvapili i Pohoďáci, ktorí v druhej štvorhre ukoristili bod hosťujúcemu Goralu Teamu.

V II.lige si Zalužice ľahko poradili so Staršími lajdákmi, avšak v ďalšom kole s druhým družstvom v tabuľke s Hej Rupom len remizovali a tým stratili druhý bod v súťaži. Avšak i napriek tejto strate sú suverénne na čele II.ligy. V ďalšom zápase domáce Michalovské noviny podľahli vo veľmi zaujímavom zápase Starším lajdákom 0:2, no podľa priebehu hry by si domáci zaslúžili za svoj výkon remízu.

I. LIGA

10. kolo:

ŠTVORKA – GORAL TEAM                                          1 : 1

1. štvorhra : Slaninka, Kušej-Rigan, Soták                            1:6, 1:6,

2. štvorhra : Buranovský, Semko-D.Dudík, M.Dudík           6:1, 6:3,

V prvom zápase domáca dvojica hrala veľmi zle a hostia nemuseli hrať naplno a zaslúžene toto stretnutie bez problémov vyhrali.

Druhý zápas bol opak prvého, domáci nedali hosťujúcej dvojici žiadnu šancu a hladko toto stretnutie vyhrali.

ŠTB TÍM – POHOĎÁCI                                                   2 : 0

1. štvorhra : Baboš, Vall-Kviatkovský, Plančák                    6:1, 6:1,

2. štvorhra : Harbuľák, Lesník-Demko, Šulc                         6:2, 6:3,

V prvej zápase domáci pár kontroloval priebeh a zaslúžene zvíťazil. Menením rytmu hry, umným skracovaním hry získavali rozhodujúce fiftíny.

Druhý duel bol vyrovnanejší, niekoľko hier sa hralo na zhodu, úspešnosť rozhodujúcich výmen bola približne rovnaká. Zápasy sa odohrali v priateľskej a férovej atmosfére.

LIMETKA – TRIPLET                                                     1 : 1

1. štvorhra : Biačko, Falis-M.Smetana, P.Smetana              6:3, 4:6, 3:10

2. štvorhra: Popovič, Tomčo-Jakubec, P.Smetana               6:2, 6:3,

Veľmi dôležitý zápas pre obidve družstvá, domáci si chceli udržať odstup od prenasledovateľov, hostia sa naopak chceli bodovo dotiahnuť na domácich. V prvom zápase začali lepšie domáci, keď vyhrali prvý set, druhý však bol v réžii hostí., ktorým vyšiel i tie break.

Druhá štvorhra bola od začiatku pod taktovkou domácich, ktorí zatlačili hostí na základnú čiaru a bodovali na sieti.

MISTRÁL – SKM SCUDERIA                                        1 : 1

1. štvorhra : Pakán, Žeňuch-Bereš, Vlčok                             4:6, 4:6,

2. štvorhra : Džuba, Žeňuch-Bereš, Kolesár                        6:1, 6:1,

V prvej štvorhre prvého setu bol stav vyrovnaný do stavu 3:3, potom hostia „ušli“ na 3:5 a set vyhrali. V druhom sete domáci vyhrávali 2:0 a 3:1, no aj tak set nedotiahli do víťazného konca. Hra domácich bola počas celého zápasu poznačená nepresnosťou a mnohými nevynútenými chybami.

V druhom zápase v obidvoch setoch hostia pôsobili odovzdane, domáci vyhrali v tréningovom tempe.

11. kolo:

MISTRÁL – ŠTVORKA                                                   1 : 1

1. štvorhra : Pakán, Žeňuch-Anguš, Buranovský                  7:6, 2:6, 6:10,

2. štvorhra : Semivan, Škirda-Buranovský, Semko               7:6, 6:1,

V nekonečnom zápase, ktorý sa vyznačoval dlhými výmenami a ktorý trval takmer dve hodiny. V prvom sete prvej štvorhry sa domáci ujali vedenia 3:0, hostia vyrovnali na 3:3, domáci však boli úspešnejší v tie breaku. Druhý set stratili domácimi častejšími chybami od základnej čiary. Veľký tie break bol vyrovnaný do stavu 4:5 pre hostí, ktorí potom lepšie zvládli koncovku.

V druhej štvorhre bol prvý set vyrovnaný, domáci viedli 5:4 a 40:0, no nakoniec set vyhrali až v tie breaku. Druhý set bol jasnou záležitosťou domácich aj preto, že hosťujúci Buranovský po prvom dvojhodinovom zápase už fyzicky „odchádzal“.

SKM SCUDERIA – LIMETKA                                      0 : 2

1. štvorhra : Bereš, Vlčok-Biačko, Falis                               4:6, 5:7,

2. štvorhra : Bereš, Kolesár-Klamo, Tomčo                         1:6, 3:6

Zápas veľmi dobrej úrovne so šťastnejším koncom pre hostí. Na začiatku prvého setu prvej štvorhry dominovali hostia a viedli už 1:3, lenže vlastnými chybami dovolili domácim hráčom vyrovnať stav na 4:4. Hráči Limetky lepším záverom získali dve hry vo svoj prospech a dotiahli set do víťazného konca. Druhý set bol vyrovnaný v celom jeho priebehu. Domáci hráči sa ujali vedenia 5:4 a podávali na víťazstvo v sete. Celý set nakoniec vyhrali hostia, ktorí využili svoje skúsenosti a chyby domácich hráčov, ktorí v rozhodujúcich momentoch nepremenili ľahké lopty vo svoj prospech.

TRIPLET – ŠTB TÍM                                                       2 : 0

1. štvorhra : Jakubec, M.Smetana-Harbuľák, Lesník           1:1, skreč,

2. štvorhra : Jakubec, P.Smetana-Baboš, Vall                      7:6, 7:5

V prvom zápase za stavu 1:1 hostia zápas skrečovali pre zranenie hráča Lesníka.

Druhý zápas bol vyrovnaný, domáca dvojica bola útočnejšia a prvý set vyhrala v tie breaku. V druhom sete bol zápas ešte vyrovnanejší, pri  stave 4:5 domáci spresnili hru a radom troch vyhratých hier vyhrali set i celý zápas.

POHOĎÁCI – GORAL TEAM                                        1 : 1

1. štvorhra : Kviatkovský, Plančák-M.Dudík, Rigan            3:6, 2:6,

2. štvorhra : Demko, Starjak-D.Soták, Soták,                      6:4, 6:3,

V prvom zápase sa domáca dvojica od stavu 3:1 dostala do krízy a v ďalšom priebehu už ťahala za kratší koniec. Spoľahlivo hrajúci hostia dotiahli aj druhý set pohodlne do víťazného konca.

Druhý zápas mal opačný priebeh. Hosťujúca dvojica v úvode viedla už 0:3, no po pár pokazených loptách hostia znervózneli a začali robiť množstvo nevynútených chýb. Rozbehnutí domáci tak nemali problém vyhrať aj druhý set a získať dôležitý bod.

Tabuľka I. ligy po 11.kole:

1. Limetka                  11        9          2          0                   20 :   2               29

2. Triplet                     11        8          2          1                   18 :   4               26

3. ŠTB Tím                 11        4          4          3                   12 : 10               16

4. Mistrál                    11        3          6          2                   12 : 10               15

5.Štvorka                    11        3          5          3                   11 : 11               14

6. Goral TEAM             11        2          5          4                     9 : 13               11

7. Pohoďáci                11        0          4          7                     4 : 18                 4

8. SKM Scuderia         11        0          2          9                     2 : 20                 2

II. LIGA

13. kolo:

STARŠÍ LAJDÁCI – ZALUŽICE                                               0 : 2

1. štvorhra : Gajdoš, Marec-Huraj, Lešo                              2:6, 1:6,

2. štvorhra : Gajdoš, Marec-Fedoroňko, Tomáš                   2:6, 2:6,

V celom stretnutí dominovali favorizovaní hostia, ktorí predčili domácich vo všetkých činnostiach. Domáci, ktorí boli stále pod tlakom, dopustili sa mnohých nevynútených chýb a ničím neprekvapili jasne lepších hostí..

2. štvorhra : Huraj, Lešo-Hocko, Vanta                                6:3, 6:3,

Prvý set prvej štvorhry bol jednoznačnou záležitosťou domáceho družstva. Druhý set bol v réžii hostí, ktorí využili množstvo nevynútených chýb domácich na víťazstvo v tomto sete. V super tie breaku hosťujúce družstvo už viedlo 4:9, domáci sa ešte pokúsili o vyrovnanie, ale za stavu 8:9 domáci hráč Tomáš urobil zbytočnú útočnú chybu a hostia vyhrali 8:10.

Druhá štvorhra vyznela jasne pre domáce družstvo v obidvoch setoch.

MICHALOVSKÉ NOVINY – STARŠÍ LAJDÁCI       0 : 2

1. štvorhra : Borovič, Hrabovský-Gajdoš, Marec                 4:6, 4:6,

2. štvorhra : Borovič, Hrabovský-Gajdoš, Marec                 4:6, 1:6,

V prvom zápase prvého setu rozhodla presnejšia a razantnejšia hra hostí na sieti. Aj v druhom sete začali hostia lepšie, vyhrávali už 0:2, domáci však zvrátili na 3:2, obidve družstvá sa“ťahali“ do stavu 4:4, v ďalších dvoch gemoch mali viac šťastia hostia a set vyhrali 4:6.

Prvý set druhého zápasu začali lepšie domáci, vyhrávali už 3:0 a 4:1, avšak ani to im nestačilo na víťazstvo v tomto sete. Hostia od tohto momentu začali hrať útočnejšie na tvrdšie, čo im prinieslo päť víťazných hier za sebou a tým i víťazstvo v tomto sete. V druhom sete sa domáci už „položili“ v dôsledku predchádzajúceho priebehu setu a hostia poľahky tento set doviedli do víťazného konca.

SOŠOaS – voľno

Tabuľka po neúplnom 14. kole:

1. Zalužice                10          8          2          0                     16 :   2             26

2. Hej Rup                 10          4          5          1                     13 :  7             17

3. Starší lajdáci          12          4          3          5                     11 : 13             15

4. SOŠOaS                 9          3          3          3                      9 :   9             12

5. Mich.noviny            11          0          1        10                       1 : 21            1

V Michalovciach, 20.2.2012                                     Komisia mestskej softtenisovej ligy