Kadeti s prehrou i výhrou

introbasket

V sobotu privítali kadeti 1.BK Michalovce družstvo Svitu, ktorému patrila v aktuálnej tabuľke 4.priečka. Domáci po slušnom výkone v Žiline začali aj v tomto zápase veľmi dobre v obrane a vychádzal aj rýchly prechod do útoku. Prvú štvrtinu vyhrali 18:12. V druhej štvrtine sa vedenie striedalo na oboch stranách a orli mohli nebyť nepresnej streľby polčas aj vyhrať.

V úvode tretej štvrtiny sa vyfauloval rozohrávač Filip Meňky a organizovaná útočná hra domácich sa rozpadla. Hosťom sa začala dariť streľba zo stredných vzdialeností a zvyšovali svoj náskok, ktorý si pohodlne udržali až do konca. Prvý polčas predviedli domáci kvalitný výkon na stratami lôpt a stratou koncentrácie sa pripravili o lepší výsledok.

1.BK Michalovce – BKM Svit 55:78 (32:37)

Najlepší strelci : 1.BK Mi : Skvašík 14, S.Kováč 13, Jankaj a Hospodár po 10 / Svit : Ivan 26 , Joppa 14

Štvrtiny : (18:12, 14:25, 13:22, 10:19)

1.BK Michalovce – BKM Liptovský Mikuláš 65:47 (41:24)

V nedeľňajšom zápase privítali domáci tabuľkového suseda a to družstvo Liptovského Mikuláša. Orli znova začali dobre, keď sa presadzovali rýchlym protiútokom a presnou streľbou trojok. Už do polčasu si vypracovali 17 bodový náskok, ktorý postupne narástol až na 30 bodov. V poslednej štvrtine tempo hry upadlo a domáci neudržali nastúpené vysoké tempo. Aj napriek tomu boli v tomto zápase jasne lepší. Potešili najmä zlepšenou hrou na doskoku a presnou streľbou zo stredných vzdialeností. Je to prvá výhra v sezóne a dúfame, že nakopne k pokračovaniu zlepšujúcej sa formy družstva.

Najlepší strelci : 1.BK Mi : S.Kováč 20, Skvašík 19, Hospodár 15 / Rožňava : Lehotský 18, Kapina 11

Štvrtiny : (20:13, 21:11, 15:8, 9:15)

Najbližšie domáce zápasy odohrajú kadeti 1.BK Michalovce na domácej palubovke v sobotu 17.11.2012 o 18:15 privítame v telocvični Gymnázia P.Horova družstvo Žiaru n/Hronom a v nedeľu 18.11.2012 o 11:15 hod, privítame v telocvični 6.ZŠ na ul.Okružnej družstvo Banskej Bystrice.