Michalovskí kadeti v posledných zápasoch základnej časti nepochodili

intronabor

Poslednými zápasmi základnej časti pokračovala najvyššia slovenská súťaž kadetov. 1.BK Michalovce cestovali na prvý zápas do Liptovského Mikuláša, s ktorým v domácom prostredí vyhrali 65:47 (41:24). Pred zápasom boli miernym favoritom hostia, ale družstvo Mikuláša dokáže v domácom prostredí potrápiť aj favoritov. Ukázalo sa, že štatistiky neklamú. Orli nastúpili bez zodpovednosti a bojovnosti. Súpera podcenili a zlý začiatok už nedokázali zvrátiť

Veľký rozdiel bol aj v doskokoch. Hostia v oboch zápasoch nemohli počítať s chorým Samom Kováčom, ktorý citeľne chýbal. Hostia súpera aj trocha podcenili a zaslúžene prehrali. Súťaž je vyrovnaná a znova sa potvrdilo, že aj chvíľková strata koncentrácie má podstatný vplyv konečný výsledok.

MBK Liptovský Mikuláš– 1.BK Michalovce   71:38 (34:22)

Štvrtiny : (13:8, 21:14, 17:11, 20:5)

Najlepší strelci : Skvašík 15, Meňky 10, Jevočin 6, Jankaj 5, Laurinčík 2

Doskoky : Jankaj 8

V druhom zápase víkendu sa orli predstavili na palubovke Svitu, ktorý musel zvíťaziť, aby sa prebojoval do najlepšej osmičky súťaže. V prvom zápase odohrali Orli so Svitom vyrovnanú partiu, keď prehrali 55:78, ale o zápase sa rozhodla až v poslednej štvrtine. V nedeľňajšom zápase sa znovu pokúsili potrápiť domácich čo sa im v prvom polčase aj podarilo. Hostia začali lepšie, mali dobrú obranu a pohotový prechod do rýchleho útoku. V prvom polčase sa peknými momentmi blysol Jevočin, ale aj Laurinčík, ktorý výborne vypomáhal v obrane a celkovo doskočil aj 9 lôpt. Obaja hráči boli nováčikmi v základnej zostave Orlov a určite boli oživením. Hral sa organizovaný basketbal, až do druhej polovice druhej štvrtiny. Potom domáci premenili tri trojky po sebe a hostia rozháranou hrou už neodpovedali. V druhom polčase si Sviťania udržiavali náskok. Orlom už nezostali sily na obrat a prehrali o 30 bodov. Inak sa hral zápas slušnej úrovne. O zápase rozhodla presnejšia streľba domácich a veľké množstvo stratených lôpt hostí. V poslednej štvrtine zápase dostali väčší priestor aj ďalší hráči z lavičky.

BKM Svit– 1.BK Michalovce      75:45 (35:22)

Štvrtiny : (12:17, 23:5, 18:15, 22:8)

Najlepší strelci : Skvašík 18, Meňky 9, Jankaj a Jevočin po 6, Selepko 4, Ľ.Kováč 2

21

Ďalšie pokračovanie súťaže začne počas víkendu 26.-27.1.2013. Kadeti 1.BK Michalovce sa stretnú o konečné 15. – 19.miesto s Liptovským Mikulášom, Žiarom nad Hronom, Trnavou a Bánovcami n/Bebravou.   Presný rozpis uvedieme na stránke www.1bkmi.sk .