Michalovskí kadeti doma nezaváhali

dsc 5174

dsc 4993V prvom zápase víkendu privítali domáci L.Mikuláš už vo štvrtom vzájomnom duely tejto sezóny. Zápas začali výborne a bez rešpektu. Rýchlym protiútokom rozložili súpera a hneď viedli 11:0 a štvrtinu 21:9. V druhej štvrtine pokračovali v peknej kombinačnej hre. Súper nestačil rýchlostne a do polčasu už bolo rozhodnuté. V druhom polčase dostali príležitosť všetci hráči z lavičky a schuti si zahrali. Náskok narastal a s prehľadom zvíťazili o 43 bodov. Potvrdili tak posledné víťazstvo z Liptovského Mikuláša a upravili tohoročnú bilanciu na 3:1 vo svoj prospech.
1.BK Michalovce – BKM Liptovský Mikuláš  75:32 (44:17)

Najlepší strelci : 1.BK Mi : Skvašík 20, Laurinčík 11, Janaj 11, Hospodár 9, S.Kováč 9, Chrobák 5, Jevočin 4, Selepko 3, Štec 3, Novakovský, Ľ.Kováč, Mráz
Za súpera / L.Mikuláš : Bendík, Baláth, Maďar, Walachovský po 6
Štvrtiny : (21:9, 23:8, 15:13, 16:2)
dsc 5087
V druhom zápase čakal na domácich zdatný súper. Vzájomná bilancia zápasov bola pre Orlov 2:1, keď v poslednom zápase zvíťazili 57:70 v Žiari. Ako v sobotu, aj dnes začali výborne. Presadzoval sa hlavne presnou streľbou Roman Skvašík. Po úspešných vnikoch zhadzovali na podkošových hráčov, ktorí zvýšili náskok po 1.štvrtine na 15 bodov. V ďalšej časti hry tempo upadlo aj častým striedaním na domácej strane, ale aj tak bol polčasový rozdiel 17 bodov. V druhom polčase hostia znížili. Domáci spravili v tomto úseku viac technických chýb a nedarila sa im streľba. Postupne dostali príležitosť ďalší hráči z lavičky a hoci sa náskok v poslednej štvrtine scvrkol na 7 bodov, Orli zaslúžene zvíťazili. Zaujímavosťou boli 4 úspešné trojky Skvašíka v prvom polčase či uctihodných 16 doskokov Jankaja.

1.BK Michalovce – MŠK-BK Žiar nad Hronom  63:56 (36:19)

Najlepší strelci : 1.BK Mi : Skvašík 27, S.Kováč 8, Jankaj 7, Jevočin 6, Laurinčík 6, Hospodár 6, Selepko 2, Štec 1, Novakovský, Ľ.Kováč, Chrobák, Mráz
Za súpera / Žiar n/Hronom : Obert 13, Supuka 12
Štvrtiny : (21:6, 15:13, 17:19, 10:18)

Najbližší domáci zápas odohrajú kadeti 1.BK Michalovce ešte v apríli, keď by v dohrávke mali privítať družstvo Trnavy. Presný termín uverejníme na našej webovej stránke v najbližšom čase.