Kapela Good Fancy má úspech v zahraničí. Pozrite si, ako zachraňuje svetlo

good fancy
Skupina Good Fancy zachraňuje v novom klipe svetlo! Východoslovenská skupina prerazila so singlom „Save the light“ aj v európskych a zámorských rádiách. K úspešnej skladbe kapela nakrútila pozitívny videoklip o hľadaní svetla a nádeje. Kapele Good Fancy sa podaril skvelý ťah!  Ich najnovšiu skladbu „Save the light“ zaradili do vysielania rádiá v Česku, Veľkej Británii, Grécku, Litve, Nórsku, Poľsku, Maďarsku, Taliansku Dánsku, Rumunsku, Portugalsku a Nemecku. Následne sa k nim pridali aj niektoré rozhlasové spoločnosti v Austrálii, Kanade a USA. Good Fancy už stihli k energickej a pozitívnej piesni nakrútiť aj videoklip. Nakrúcalo sa v Košiciach a Budapešti a členovia kapely zažili veľa vzrušenia.
{youtube}8P4UI_fExUo{/youtube}
 
„Vo chvíli, keď jeden z nás prekročil bezpečnostnú čiaru v metre v Budapešti, ktorá oddeľuje zónu nástupu od zvyšku zastávky, zaznel z rozhlasu prísny ženský hlas. Ten nás upozorňoval, aby sme to nerobili. Najprv sme nevedeli, o čo ide a odkiaľ ten hlas prišiel. Poriadne sme sa zľakli a ľudia na nás zazerali, ale nakoniec bolo všetko v poriadku. Myslím si, že na nakrúcanie tohto klipu nezabudne nikto z nás.“ Smeje sa frontman skupiny Ladislav Urbán.
Kapela pri nakrúcaní zažila aj nepríjemné situácie. Štáb mal počas cesty do Budapešti zdravotné problémy. Preto museli nakrúcanie v budapeštianskom metre zvládnuť iba s jedným kameramanom.
„Zvyšok oddychoval v aute. Našťastie sa dali dokopy a na exteriérové zábery už boli pripravení všetci. Do Košíc sme dorazili ráno o štvrtej a o piatej som už sedel v práci.“ S úsmevom konštatuje spevák.
 
Režisérmi klipu ku skladbe „Save the light“ je Michal Smoleň a Michal Holečko z Altway, ktorí mali na starosti aj predchádzajúci klip ku skladbe „Správa“. Nový klip „Save the light“ je o hľadaní svetla, ktoré ženie ľudí dopredu.
„Nešli sme do nejakých príbehov. Ide skôr o putovanie a hľadanie svetla, ktoré v ľuďoch udržiava silu vstávať každý deň a zvládať často neľahké životné překážky.“ Vysvetľuje Ladislav Urbán.
Autorom hudby energickej piesne je frontman skupiny Ladislav Urbán, finálne mali aranžmány na starosti všetci členovia Good Fancy. S anglickým textom pomáhala Tamara Nagyová. Singel predstavila kapela na medzinárodnom súťažnom festivale Carpathia v Poľsku, kde sa umiestnila spomedzi stoviek hudobných skupín na 2. mieste. Kapela Good Fancy vznikla pred deviatimi rokmi, momentálne má päť členov. Okrem speváka Ladislava Urbána v kapele hrajú Peter Jakab – gitara, Pavol Jakab – basgitara, Ján Jakab – bicie a Erik Kuca – gitara. Fanúšikovia sa môžu čoskoro tešiť na ďalší singel.

Diskusia k článku