Hádzanárky Iuventy Michalovce splnili úlohu favorita

MG 2594

MG 2764Hádzanárky Iuventy Michalovce splnili úlohu favorita, keď v stretnutí 8. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL zvíťazili na pôde posledného ŠKP Bratislava hladko 36:17 (18:9). Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia pred domácim publikom, keď v šlágri 9.kola WHIL privítajú na pôde Chemkostav arény svojho tradičného rivala HK Slovan Duslo Šaľa.

Tento duel je na programe v sobotu 5.novembra 2016 už o 15.00 hod. Následne naše dievčatá čakajú dva anglické týždne, počas ktorých si predohrávajú stretnutia vo WHIL vo Veselí nad Moravou a doma s Trenčínom, nuž a vrcholom jesene budú nepochybne súboje tretieho kola Pohára EHF proti maďarskému Alba Fehérvár KC.

Michalovské hádzanárky od začiatku zápasu diktovali jeho tempo a svojím súperkám ukázali, že sú zaslúženým lídrom súťaže. Hneď na úvod sa ujali štvorgólového vedenia, keď v ôsmej minúte dala Dubovcová na 4:0. Vzápätí prišla odpoveď ŠKP, ktorý kontroval troma gólmi v rade a Némethová dala v jedenástej minúte na 3:4. Iuventa ale na pôde posledného tímu tabuľky žiadnu drámu nepripustila. Už v prvom polčase odskočila svojim súperkami na rozdiel viacerých gólov. V osemnástej minúte viedla po presnom zásahu Levčenkovej 10:5 a náskok jej hráčky do konca polčasu natiahli na deväť gólov, keď na polčasových 18:9 v prospech obhajcu ligového víťaza dala opäť najlepšia kanonierka súťaže, Jevgenija Levčenková.

Michalovčanky ani v druhom polčase nepustili opraty zápasu zo svojich rúk a naďalej zvyšovali svoje vedenie. Aj druhý polčas začali štvorgólovou šnúrou. Oľga Perederyjová tak v 35. minúte zvyšovala už na 22:9. Náskok Iuventy narastal aj naďalej. V 46. minúte dala debutantka v tíme Stanislava Ščerbáková na rozdiel štrnástich gólov -13:27. V poslednej pätnásťminútovke Michalovčanky svoj náskok ešte natiahli a nakoniec v Bratislave triumfovali po výsledku 36:17.

Štatistika

ŠKP Bratislava – Michalovce 17:36

po polčase (9:18)

Pok. hody: 3/3 – 3/2, vylúčené:  2 – 1. Rozhodovali: Klieštiková a Bočáková – 100 divákov.

ŠKP: Majerská – Bednárová 1, Krajčová, Ren. Záhumenská, Trúnková 1, Bahorecová 5, Ďuriniková, Valovičová, Hanuliková 2, Ižová 1, Gallisová, Vaninová, Štetáková 1, Porubská, Némethová 6/1.

IUVENTA: Lafuenteová, Medveďová – Černová 3, Holešová 3, Rebičová 2, Nagyová 5, Habánková 1, Štefaniková, Levčenková 7, Schusterová 1, Wollingerová 1, Dziurová, Dubovcová 5, Ščerbáková 1, Perederyjová 7.

Ostatné výsledky 8. kola: Sobota 29. október:

SHK Veselí nad Moravou – DHK Baník Most 13:28 (5:12),

HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Zora Olomouc 39:25 (16:13),

HK Slávia Partizánske – TJ Sokol Písek 27:18 (14:9),

HK AS Trenčín – DHC Sokol Poruba 17:37 (9:20).

Nedeľa 30. október HC Zlín – Bemaco Prešov (17.00 hod.)

Voľno: DHC Slavia Praha.

Ďalší program IUVENTY:

• 9.kolo WHIL (sobota 5.11.2016 o 15.00 hod.): IUVENTA – Duslo Šaľa,
  • predohrávka 10.kola WHIL (streda 9.11.2016 o 17.30 hod.): Veselí n./M – IUVENTA,
  • 1.zápas 3.kola Pohára EHF (sobota, nedeľa 12.-13.11.2016): IUVENTA – Fehérvár KC,
  • predohrávka 11.kola WHIL (streda 16.11.2016 o 17.30): IUVENTA – Trenčín,
  • 2.zápas 3.kola Pohára EHF (sobota, nedeľa 19.-20.11.2016): Fehérvár KC – IUVENTA.

zdroj: iuventa