Kickboxeri uspeli v Prahe

Czech Open 2017 sa tohto roku konal pre zmenu v pražskej Jeremi  sport  hale v dňoch  13.-14.10.2017. Zúčastnilo sa ho viac ako 700 štartujúcich pretekárov z 12. krajín Európy (Austria, Belarus, Croatia, Czech Republic, Hungary, Italy, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia, Ukraine). Športový Kickbox klub Michalovce reprezentovali piati pretekári: Vasiľ  Klevľanik, Karel Svobodník, Matej Hospodár, Timea Hamaríková a Emma Sabadošová. Získali sme 1 zlatú, 3 strieborné a 2 bronzové medaily. Zlato si vyboxoval Vasiľ, keď excelente prešiel celou váhovkou a v lighte do 69 kg nenašiel premožiteľa. Vo finále porazil českého reprezentanta Matěja Sybra 3:0 na body. K zlatej medaile pridal aj bronz z kicklightu. Striebro získal Kajo Svobodník v kicklighte do 57kg po tom, ako ho vo finále prekonal maďarský pretekár Szabolcs Magyar o jeden jediný bod. Stúpajúcu formu má aj Timka Hamaríková, ktorá vo finále kadetiek  do 55kg získala striebro. Vo finále ju od víťazstva delilo len máličko, ale napokon prehrala s reprezentantkou Českej republiky Valentínou Vackovou na body 2:1. Timka získala aj bronz z lightcontactu. Pekné výkony predvádzal aj Matej Hospodár, no bohužiaľ boli nad jeho sily v kicklighte maďarský a v lighte český veľmi kvalitní pretekári. Zaujímavú športovú budúcnosť má pred sebou  aj naša najmladšia pretekárka Emmka Sabadošová, ktorá prehrala až vo finále lightu -47kg s českou reprezentantkou Eliškou Zemanovou.