Vo voľbách potrebujeme Vašu pomoc

Vážení Michalovčania a Zemplínčania. Ako jeden z predstaviteľov Občianskej Iniciatívy Zemplína, by som Vás chcel poprosiť, aby ste sa 4. novembra zúčastnili VUC volieb. V týchto voľbách sa rozhoduje o smerovaní Zemplína, ale aj celého Slovenska na najbližších päť rokov. Som otec dvoch synov študujúcich medicínu a farmáciu. Mám 40 rokov a chcem, aby moji synovia mali možnosť zostať na Slovensku a žiť tu v mieri, prosperite a demokracii. Dlhodobo vnímam problémy v našom kraji a okrese, poukazujem na nedostatky a problémy, no terajší predstavitelia samospráv prestali vnímať hlas svojich občanov. V okrese Michalovce to zachádza až do extrémov. Samospráva má pocit že je zemepán a prestala počúvať svojich občanov. Počúva hlas peňazí,  nie ľudí čo tu žijú.  Poslanec je odvodené od slova poslanie, nie papalášstvo.

Čo chcem presadiť?

Turizmus, cyklotrasy a konské chodníky – vybudovať po brehu Laborca trasu od mesta Strážske až po mesto Michalovce. Túto trasu následne vieme prepojiť s cyklotrasou okolo Zemplínskej šíravy  a následne až na Morské oko, alebo od brehu toku Laborca až po obec Stretávka. Vytvoriť nízko kapacitné chatky po regióne pod správou obcí s možnosťou ubytovania pre turistov. Podporiť rozvoj hospodárskych dvorov na predaj domácich regionálnych produktov. Vytvoriť spoločný, turistický, reklamný web propagujúci celú oblasť Zemplína v zahraničí. Zemplínsku šíravu vieme rozhýbať podporou kultúrnych podujatí. Vytvoriť malé rodinné penzióniky a predajné stánky na domáce produkty z regiónu. Skvalitniť ponúkané služby na už existujúcich strediskách.  Venujem sa projektu AGROTURISTICKÁ ZEMPLÍNSKA CESTA, kde už vyše roka mapujeme trasy po celom Zemplíne, vytvárame aplikáciu, ktorá prinesie turistov do nášho regiónu. Prešli sme už vyše 500km v sedle po Zemplíne.

 

Doprava– Kde nie je cesta , nie je chuť cestovať. Investori nám tu  na Zemplín nepriletia lietadlami. Nemajú kde. Cesty potrebujeme my aj oni. Ináč sa nepohneme. Už roky aktívne bojujem za výstavbu kruhového objazdu v meste Strážske, prenájom danej cesty od Slovenskej správy ciest (SSC) a prechod správy pod VÚC . Po vybudovaní kruhového objazdu vieme vrátiť správu cesty späť pod správu SSC.

Krajská futbalová liga – Chcem priniesť koncept krajskej futbalovej ligy, aby sa prinavrátil futbal do obcí, kde sa prestal hrať, kvôli vysokým poplatkom pre Slovenský futbalový zväz. Obce si ich nemôžu dovoliť a tak radšej prestali športovať. Šport nemá byť o peniazoch, je to o zdraví obyvateľov. Podporím taktiež výstavbu multifunkčných ihrísk v regióne, pod správou novovzniknutých športových klubov.

Agrokruhy – hospodárenie na pôdohospodárskej pôde na patente pána Šlinského z Pavloviec nad Uhom. Je to systém, kde dokáže jeden kruh vyprodukovať 15 násobok ročnej spotreby 4 člennej rodiny. Dokáže predať svoj prebytok na zariadenia pod správou VÚC. Pomôže to obciam s nízkou možnosťou zamestnania sa a najrizikovejšej skupine zamestnancov nad 55 rokov. Takto vieme vytvoriť cez 500 pracovných miest priamo doma, v regióne.

Odkiaľ na to vziať?

Stačí gazdovský rozum a menej korupcie. Kde ušetriť? Energie sú druhým najväčším nákladom VÚC zariadení. Podporujem program EPC na spoločný nákup energií pod správou VÚC. Voda , plyn ,elektrina by sa tak nakupovali spoločne pre všetky zariadenia na jednej zmluve. Takto dokážeme ušetriť 20 percent nákladov. Tieto ušetrené milióny vieme použiť na rozvoj nášho regiónu.

Ak máte problém podporiť mňa ako osobu,  prosím Vás o podporu pre ďalších kandidátov Občianskej Iniciatívy Zemplína, Milana Potockého, Milana Kaplana, Slavka Pavolka a Juraja Jevina . Za každý krúžok pre Občiansku Iniciatívu Zemplína, Vám ďakujem!

Patrik Magdoško

Kandidát na poslanca do VÚC č. 37

Diskusia k článku