Február

1.2.  štvrtok o 17.45 hod.

ČR/2017/98 min./2D/Repríza/Bontonfilm

ŠPINDL

Čo sa stane na horách, zostane na horách

Spoločne s prvým zimným dňom vstúpi do slovenských kín horská zimná komédia Špindl. Tri sestry v nej vyrážajú do hôr, do zasneženého Špindlerovho mlyna, aby si užili dámsku jazdu. A bude to možno väčšia jazda, ako samy čakali. Príjemnej zimnej komédii dominuje hrdinka v podaní Anny Polívkovej, ktorá svojim milostným trapasom čelí s veľkou dávkou irónie a suchého humoru. Komédiu natočil Milan Cieslar, tvorca úspešných komédií ako Láska je láska alebo Život je život. (komédia)

Vstupné: 4,00 €
Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Česká verzia

https://youtu.be/7cUsh9PGOa0

1.2.  štvrtok o 19.30 hod.

7.2. streda o 17.15 hod.

USA/2017/132 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/ITA film

DAJ MI TVOJE MENO (CALL ME BY YOUR NAME)

Milostný príbeh odohrávajúci sa počas horúceho leta na talianskom vidieku nominovaný na tri Zlaté glóbusy.

Keď si Eliovi rodičia pozvú na leto do domu hosťa, sedemnásťročný tínedžer z toho nie je vôbec nadšený. Spočiatku sa zdá, že s americkým študentom Oliverom toho nemajú veľa spoločného, no keď spolu začnú tráviť viac času, rozvinie sa medzi nimi niečo oveľa hlbšie než len priateľstvo… Film si po premietaní na New York Film Festival vyslúžil najdlhší potlesk v 55-ročnej histórii festivalu. (romantická dráma)

Vstupné: 5,00 €, študent: 4,00 €

Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

Slovenské titulky

https://youtu.be/-c4O_8rMTSY

2.2.  piatok o 15.45 hod.

ČR/2017/100 min./2D/Repríza/CinemArt

ČERTOVINY

Čertovsky dobrá rozprávka

Hlavnými hrdinami rozprávky Čertoviny sú dvaja nešikovní čerti Popelák a Uhelák, ktorí sú vládcom pekiel poslaní za trest do sveta, aby do mesiaca priviedli každý jednu hriešnu dušu. Úlohu sa im však od začiatku nedarí splniť, a namiesto toho, aby ľudí zvádzali k hriechom, im neúmyselne pomáhajú. V prestrojení za paholkov sa dostanú na statok a zdá sa, že konečne budú mať úspech. Vypočítavý sedliak totiž chce svoju dcéru Haničku vydať za nafúkaného statkára Kopyta. Hanička však miluje šuhaja Jána, a aby všetko dobre dopadlo, je potrebné vziať si na pomoc pekelné sily. (rozprávka)

Vstupné: 5,00 € , deti a študenti 4,00 €
Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Originál verzia

https://youtu.be/IGSI_27CnVc

2.2. piatok o 17.30 hod.

5.2. pondelok o 19.30 hod.

USA/2017/130 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/CinemArt

NIŤ Z PRÍZRAKOV (PHANTOM THREAD)

Oscarový režisér Paul Thomas Anderson a herec Daniel Day-Lewis prichádzajú s filmom o neskrotnej posadnutosti. (dráma)

Vstupné: 5,00 €, študent: 4,00 €

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

České titulky

https://youtu.be/iqZiIC-11tk

 1. – 4.2. piatok, sobota, nedeľa o 19.45 hod.

USA/FR/2017/115 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/Bonton film

JA, TONYA (I, TONYA)

Nikdy som nebola dobré dievča!

Čiernočierna komédia „Ja, Tonya“ prináša divoký a ťažko uveriteľný príbeh. Vzostup z ničoho až na vrchol, túžba, vášeň, pád na samotné dno a jeden z najväčších škandálov športovej histórie. Tonya Hardingová patrila svojho času medzi najlepšie krasokorčuliarky sveta, všetci si ju ale budú navždy pamätať v spojení so šokujúcim útokom na jej súperku Nancy Kerriganovú. V hlavnej úlohe provokatívnej a kontroverznej Tonyi exceluje Margot Robbie, ktorá zažiarila ako blonďavá sexy manželka Vlka z Wall Street a ako komiksová Harley Quinn v Jednotke samovrahov. (komédia, dráma)

Vstupné: 5,00 €, študent: 4,00 €

Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

České titulky

https://youtu.be/NMM67n5LnvI

 1. – 4.2. sobota, nedeľa o 15.45 hod.

NO/DE/2015/95 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/FilmEurope

JO NESBØ: ČASOVAŇA DOKTORA PROKTORA (DOKTOR PROKTORS TIDSBADEKAR)

Zamilovaný Doktor Proktor cestuje späť v čase v zúfalej túžbe zmeniť minulosť. Chce prekaziť svadbu medzi jeho milovanou Julliette a hrozným Claudeom Clichém, no zostáva uväznený v čase. Lisa a Nilly, Proktorove mladé spoločníčky a susedky musia znovu zakročiť. Časovaňou cestujú späť v čase, aby mu pomohli. Všetko sa zmení na búrlivé dobrodružstvo naprieč časom, v ktorom sa stretávajú s Napoleonom, ledva unikajúcemu spod gilotíny počas Francúzskej revolúcie a taktiež s Johankou z Arku, ktorá bola upálená na hranici za čarodejníctvo. Alebo že by nebola?

Časovaňa Doktora Proktora je farebný príbeh o troch kamarátoch, Lise, Nille a Doktorovi Proktorovi, spoločne odhodlaných urobiť všetko preto, aby zachránili históriu sveta – a lásku. Časovaňa Doktora Proktora  je už druhý film založený na detskom knižnom bestselleri Jo Nesba o tak trochu šialenom vynálezcovi Doktorovi Proktorovi. (komédia, rodinný)

Vstupné: 4,00 €

Mládeži prístupný

Slovenský dabing

https://youtu.be/0geb4D0kpW0

 1. – 4.2. sobota(3D), nedeľa(2D) o 17.30 hod

USA/2017/112 min./3D a 2D /Repríza/ITA film

JUMANJI: VITAJTE V DŽUNGLI (JUMANJI: WELCOME TO THE JUNGLE)

Nezabudnuteľná rodinná dobrodružná komédia sa po vyše 20 rokoch vracia na plátna kín.

Po tom, čo štvorica študentov objaví starú hraciu konzolu, sú vtiahnutí do fantastického sveta Jumanji. V ňom sa z nich stanú avatary, ktorých si na začiatku hry vybrali – z nevýrazného Spencera je razom mocný dobrodruh, svalovec Fridge sa zmení na drobného génia, z krásnej blondínky Bethany je zavalitý profesor a nemotorná Martha sa premení na odvážnu bojovníčku. Jumanji však nestačí len hrať, Jumanji sa hrá s vami. Aby hrdinovia v hre nezostali uväznení naveky, musia zmeniť svoj pohľad na svet, no najmä samých seba… (dobrodružný, akčný, rodinný)

Vstupné 2D: 5,00 €, študenti: 4,00 € / 3D: 6,00 €, študenti: 5,00 €

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Český dabing

https://youtu.be/k4ImdnyXLPI

USA/2017/130 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/CinemArt

5.2. pondelok o 17.15 hod.

6.2. utorok o 19.40 hod.

ZMENŠOVANIE (DOWNSIZING)

Matt Damon hrá v originálnej komédii Alexandera Paynea (Bokovka) chlapíka, ktorý sa nechá za vidinou bohatstva dobrovoľne zmenšiť. Paradoxne až ako desaťcentimetrový začne konečne poriadne žiť.

Predstavte si, že by ste mohli rozprávkovo zbohatnúť. Stačilo by splniť jednu malú podmienku. Dobrovoľne absolvovať proces, na ktorého konci by ste merali iba desať centimetrov. Išli by ste do toho? Režisér Bokovky Alexander Payne nakrútil veľmi originálnu komédiu o mužovi, ktorý začal naozaj žiť, až keď sa začal na život pozerať z úplne inej perspektívy.

Proces zvaný celulárna miniaturizácia vyvinuli nórski vedci ako jeden z liekov na hroziace preľudnenie planéty. Malí ľudia menej zjedia a zaberú menej miesta, to dá rozum. A aby do tohto programu vstupovalo čo najviac ľudí, sprevádzajú ho gigantické ekonomické výhody a trvalý pobyt v mini-milionárskom raji Leisureland. Vidina zbohatnutia do programu privedie aj Paula Safranka (Matt Damon) a jeho ženu Audrey (Kristen Wiig). Sú to bezdetní štyridsiatnici s nudnou prácou a neútulným bytom, ktorí aj tak nemajú pred sebou žiadnu životnú perspektívu. Po absolvovaní vstupného pohovoru nasleduje potrebná úprava (všetok telesný porast a plomby musia preč) a potom už narkóza a samotná miniaturizácia. Keď sa desaťcentimetrový Paul prebudí “na druhej strane”, dozvie sa, že Audrey nakoniec vycúvala. Bohatý, ale opustený Paul našťastie dlho nesmúti a nájde si nových “priateľov”, srbského playboya Dušana (Christoph Waltz) a jednonohú vietnamskú disidentku (Hong Chau). S nimi prežije počas pár týždňov viac ako za celý svoj doterajší život a uvedomí si, že aj v malom svete možno prežiť veľké veci.

(komédia)

Vstupné: 5,00 €, študent: 4,00 €

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Slovenské titulky

https://youtu.be/2l8TTFLgiPE

7.2. streda o 19.30 hod.

DK/2017/112 min./2D/PREMIÉRA/FilmEurope

DARKLAND (UNDERVERDEN)

Úspešný kardiochirurg Zaid má dôvod k oslave: spolu so svojou pôvabnou ženou čakajú prírastok do rodiny. Spoločnú oslavu v kruhu svojich priateľov však nečakane preruší návšteva Zaidovho brata Yasina, ktorý sa dostal do problémov kvôli organizovanému zločinu. Po tom, čo mu Zaid odmietne poskytnúť pomoc, je Yasin drasticky potrestaný vodcom gangu. A pretože polícia má pre nedostatok dôkazov zviazané ruky, Zaid sa rozhodne dosiahnuť spravodlivosť sám. Darkland je štýlovou variáciou na revenge thriller.

Vstupné: 4,00 €

Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

České titulky

https://youtu.be/ZOPZIcyMk2Q

 1. – 11.2. štvrtok, piatok, sobota, nedeľa o 17.15 hod. a 19.30 hod.

12.2. pondelok o 17.30 hod.

USA/2018/105 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/CinemArt

PÄŤDESIAT ODTIEŇOV SLOBODY (FIFTY SHADES FREED)

Nenechajte si ujsť vyvrcholenie
Fenomén Päťdesiat odtieňov vstupuje do tretej, záverečnej fázy. Anastasia Steele a Christian Grey sa dobrovoľne zriekli svojej slobody a pred svadobnými svedkami povedali rozhodné “Áno”. Žiť šťastne až do smrti im ale dopriate nebude. Režisér James Foley (Päťdesiat odtieňov temnoty) okorenil pikantnú erotickú romancu poriadnou dávkou thrilleru a svojím hrdinom pripravil niekoľko nečakaných a nepríjemných prekvapení. Ak si myslíte, že vstupom do manželstva pre Anastasiu (Dakota Johnson) a Christiana (Jamie Dornan) končí všetka sranda a že legendárnu Červenú mučiareň prerobia na detskú izbu, veľmi sa mýlite. Vynaliezavosť a fantázie novomanželov nepoznajú medze, zvlášť keď ich vďaka Christianovmu rozprávkovému bohatstvu nemusí naozaj nič limitovať. Ana sa však nechce stať manželkou uväznenou v zlatej klietke a je rozhodnutá pokračovať v úspešne rozbehnutej kariére knižnej redaktorky, čo však Christianovi nie je po chuti. Rastúca emancipácia jeho ženy sa však čoskoro stane “bezpečnostným rizikom”, pretože z minulosti sa vynorí bývalý Anin kolega Jack Hyde, ktorý má s oboma nevybavené účty a pre pomstu je schopný urobiť čokoľvek. Lenže Anastasia už dávno nie je tá rozklepaná študentka, ktorá má napísať rozhovor s miliardárom, ale čím ďalej sebavedomejšia pani Greyová, ktorá vie, že aj sloboda môže mať až päťdesiat odtieňov, a o žiadny z nich nechce prísť. (erotický thriller)

Vstupné: 5,00 €, študent: 4,00 €

Nevhodné pre maloletých do 18 rokov

Slovenské titulky

https://youtu.be/KX8sw0FSOl4

 1. – 11.2. piatok, sobota, nedeľa o 15.30 hod.

RU/2018/80 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/CinemArt

SNEHOVÁ KRÁĽOVNÁ: TAJOMSTVO OHŇA A ĽADU (SNOWQUEEN: FIRE AND ICE)

Pokračovanie populárnej animovanej série je opäť plné dobrodružstva, zábavy i kúziel. Potom, čo Gerda porazila Snehovú kráľovnú a oslobodila svojho brata Kaya, má pred sebou ďalšiu úlohu: nájsť rodičov unesených Severným vetrom a dať celú rodinu zase dohromady. Na tejto výprave Gerdu a Kaye sprevádzajú starí aj noví priatelia a keď narazia na starobylý čarovný trolský Kameň ohňa a ľadu, prestávajú sa udalosti vyvíjať podľa ich pôvodných plánov. Dokážu spoločne skrotiť mocné magické sily? (animovaný)

Vstupné: 5,00 €, deti: 4,00 €

Mládeži prístupný

Slovenský dabing

https://youtu.be/-ctd8YfGqtM

10.2. sobota o 21.20 hod.

12.2. pondelok o 19.30 hod.

USA/2018/93 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/CONTINENTAL film

15:17 PARÍŽ (THE 15:17 TO PARIS)

Tvárou v tvár strachu dokážu obyčajní ľudia neobyčajné veci.

Americký herec a režisér Clint Eastwood (Americký ostreľovač, Sully) nakrútil svoj ďalší film opäť na základe skutočnej udalosti. 21.augusta 2015 si celý svet v ohromení vydýchol, keď médiá ohlásili zmarený teroristický útok na vlak # 9364 smerujúci do Paríža. Za obdivuhodným hrdinským činom stála trojica mladých Američanov cestujúcich po Európe, ktorí premohli ťažko ozbrojeného Maročana pripraveného zabíjať…

O celej udalosti i svojom živote a priateľstve, napísali neskôr knihu, ktorá sa stala predlohou scenára filmu – 15:17 Paríž: Skutočný príbeh teroristu, vlaku a troch amerických hrdinov (The 15:17 To Paris: The True Story Of A Terrorist, A Train, And Three American Heroes). (dráma)

Vstupné: 5,00 €, študent: 4,00 €

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Slovenské titulky

Trailer: https://youtu.be/HHwzWcqxUjE

15.2. štvrtok o 19.30 hod.(2D)

16.2. piatok o 21.15 hod.(2D)

17.2. sobota o 17.00 hod.(3D) o 19.30 hod.(2D)

18.2. nedeľa o 19.30 hod.(2D)

USA/2018/126 min./2D a 3D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/Sarturnfilm

ČIERNY PANTER (BLACK PANTHER)

Ďalší príbeh z marvelovského impéria predstavuje Čierneho pantera v prvom samostatnom filme.

Po udalostiach, opísaných vo filme Captain America: Občianska vojna, sa bojovník T’Challa po smrti svojho otca, vládcu Wakandy, vracia domov, aby sa stal novým kráľom tejto skrytej, avšak technologicky vyspelej africkej krajiny.

Objavuje sa však dávny nepriateľ a tak musí T’Challa zmobilizovať svojich spojencov a ako Čierny Panter využiť všetky schopnosti, aby zabránil vojne, ktorá by ohrozila Wakandu aj celý svet… (dobrodružný, akčný, sci-fi)

Vstupné 2D: 5,00 €, študent: 4,00 €, 3D: 6,00€, študent: 5,00€

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Slovenské titulky

https://youtu.be/Wuq5yZ2aD5s

 1. – 18.2. sobota, nedeľa o 15.00 hod.

USA/2017/99 min./2D/Repríza/CinemArt

FERDINAND (FERDINAND)

Ferdinand je veľký býk s veľkým srdcom. Je to roztomilé, no trochu nešikovné až groteskne pôsobiace stvorenie, ktoré ale neznalí ľudia považujú za nebezpečné a zúrivé monštrum. Keď si jedného dňa Ferdinand neopatrne sadne na čmeliaka, ten ho štipne a Ferdinand sa splaší. Celú udalosť vidia vyhľadávači býkov do koridy a rozdivočelý Ferdinand ich uchváti natoľko, že ho okamžite chytia a odvezú. Ferdinand je ale odhodlaný vrátiť sa k svojej rodine a pomocou svojich nových priateľov sa vydáva na dlhú cestu Španielskom. (animovaná komédia)

Vstupné: 5,00 €, deti: 4,00 €

Mládeži prístupný

Slovenský dabing

https://youtu.be/xPt3Uy9m_Rk

 

18.2. nedeľa o 17.15 hod.

21.2. streda o 17.30 hod.

USA/2017/113 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/FORUM film

OBYČAJNÁ TVÁR  (WONDER)

TENTO CHLAPEC ZMENÍ VÁŠ SVET K LEPŠIEMU.

Medzinárodný knižný bestseller, ktorý chytil za srdcia čitateľov po celom svete, sa konečne dočkal filmového spracovania. Dojímavý príbeh o tom, aké ťažké je pre malého chlapca zapadnúť medzi rovesníkov v škole, ktorí sú úplne iní…úplne obyčajní.

August (Auggie) Pullman má 10 rokov, miluje Hviezdne vojny a práve nastúpil po prvýkrát do školy, pretože je výnimočný. Keď prišiel na svet, lekári predpovedali, že sa nedožije rána. V detstve podstúpil toľko operácií, čo iní nezakúsia za celý život. Pre vrodenú poruchu, ktorej názov väčšina ľudí nevie ani vysloviť, má silne zdeformovanú tvár. A predsa chce žiť normálny život. Preto teraz stojí pred najťažšou skúškou zo všetkých – konečne ide do školy medzi „normálne“ deti. Musí sa pripraviť na zdesené pohľady spolužiakov aj posmech neprajníkov. Nájde v sebe dosť síl, aby si našiel priateľov a v škole vydržal, alebo sa vzdá a radšej zostane doma? (dráma)

Vstupné: 5,00 €, študent: 4,00 €

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Slovenské titulky

https://youtu.be/Vv0y2J2Rujo

20.2. utorok o 19.30 hod.

USA/2017/104 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/CONTINENTAL film

DISASTER ARTIST (THE DISASTER ARTIST)

Jeho film bol taký zlý, že sa stal kultovým. A tak stálo za to, nakrútiť o jeho vzniku druhý, ešte horší a víťazný.
Skutočný príbeh o vzniku a nakrúcaní kultovej filmovej klasiky režiséra Tommyho Wiseaua filmu The Room (2003), označovanej ako jeden z najhorších filmov všetkých čias, ako „Občan Kane zlých filmov“. Disaster Artist je príbehom dvoch outsiderov, idúcich za svojim snom. Keď ich svet odmietne, rozhodnú sa nakrútiť svoj vlastný film – ktorý je však kvôli neúmyselne vtipným momentom, príbehovým zvratom či zlým hereckým výkonom – hrozne milou a zároveň príšernou komediálnou drámou. Film už pred svojou oficiálnou distribučnou premiérou, stačil obehnúť niekoľko významných festivalov a vyhrať Zlatú mušľu na MFF v San Sebastiane a bol remastrovaný pre technológiu a kiná IMAX. James Franco získal za svoj herecký výkon Zlatý glóbus. V epizódnych úlohách sa objavia i Sharon Stone a Mellanie Griffith. (životopisný, komédia, dráma)

Vstupné: 5,00 €, študent: 4,00 €

Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

Slovenské titulky

https://youtu.be/BZnia5mLpjY

21.2. streda o 19.30 hod.

DK/2017/96  min./PREMIÉRA/FilmEurope

POTVORA (EN FRYGTELIG KVINDE)

Rasmus a Maria sa zoznámia na párty a počiatočný flirt naberie rýchle grády. Maria sa nasťahuje do Rasmusovho bytu a po malých krôčikoch si podmaňuje jeho životný priestor. Je to nevyrovnaný pár. Maria je cieľavedomá a dominantná, Rasmus akoby tápal medzi pubertou a dospelosťou. Christian Tafdrup v civilne nakrútenej dráme zachytáva všedné vzťahové situácie, z ktorých sa rysuje presný portrét dvoch úplne rozdielnych ľudí, ktorých vzájomná príťažlivosť má deštruktívne následky. (dráma)

Vstupné: 4,00 €

Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

České titulky

https://youtu.be/k-r3pNvFQuQ

 1. – 23.2. štvrtok, piatok o 17.45 hod.
  26.2. pondelok o 17.45 hod.

ČR/2018/92  min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/MagicBox

VEČNE TVOJA NEVERNÁ (VĚČNĚ TVÁ NEVĚRNÁ)

Josef (Saša Rašilov) a Miluška (Lenka Vlasáková) sú manželia snáď celú večnosť. Josef svoju ženu síce miluje, ale tiež má slabosť pre krásne ženy. A tak sa občas s niektorou spriatelí o niečo viac. Miluška ako bývalá telocvikárka svojho manžela a ich dospievajúcu dcéru neúnavne zahŕňa neutíchajúcou starostlivosťou a terorom zdravého životného štýlu. Ich manželstvo, a tiež Josefovo momentálne krachujúce nakladateľstvo, sa pomaly rúti do záhuby.  Do toho prichádza Josefova teta Marta (Vilma Cibulková), skúsená psychologička z manželskej poradne. Rodinu svojho synovca sa rozhodne zachrániť veľmi originálnym spôsobom. Musia sa rozviesť. Nie iba tak na oko, ale na základe vážneho dôvodu. Marta im naordinuje neveru. Musia sa pristihnúť in flagranti. Bláznivá hra môže začať. (milostná dráma)

Vstupné: 5,00 € , študenti 4,00 €
Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Originál verzia

https://youtu.be/9_nFF_VPJJU

22.2. štvrtok o 19.30 hod.
27.2. utorok o 17.30 hod.

USA/2017/116 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/FORUM film

THE POST AFÉRA V PENTAGONE  (THE POST)

STEVEN SPIELBERG. MERYL STREEP. TOM HANKS.

Keď vláda klame, noviny sa musia postaviť na stranu pravdy. Aféra v Pentagone je napínavou drámou z prostredia najvyšších politických kruhov USA. Rozpráva skutočný príbeh Kay Grahamovej (Meryl Streep), vydavateľky The Washington Post, a jej vedúceho redaktora Bena Bradleeho (Tom Hanks), ktorí sa pustia do boja s vládnou mašinériou. Chcú zverejniť exkluzívny materiál odhaľujúci fakty, ktoré americká vláda pred verejnosťou ukrývala takmer tri desaťročia.  V nerovnom súboji obaja riskujú nielen svoje kariéry, ale aj osobnú slobodu, aby pomohli vyniesť na svetlo dlho utajovanú pravdu o tzv. Pentagon Papers. (dráma)

Vstupné: 5,00 €, študent: 4,00 €

Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

České titulky

https://youtu.be/INELzRUZjWI

23.2. piatok o 16.00 hod.

 1. – 27.2. nedeľa, pondelok, utorok o 15.45 hod.

VB/FR/2018/89 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/CinemArt

PRAČLOVEK (EARLY MAN)

Animovaný film Pračlovek rozpráva príbeh z obdobia, kedy sa po našej krajine prechádzali prehistorické zvieratá. Hlavným hrdinom je neohrozený jaskynný muž Dug, ktorý sa so svojím najlepším štvornohým priateľom Čuňákom snaží uchrániť svoj domov a kmeň pred veľkou hrozbou. Na ich územie totiž prichádzajú pokrokoví ľudia z doby bronzovej, v čele s lordom Bafoňom a Dugovi, a jeho priateľom zostáva posledná šanca – bojovať o svoje územie vo futbale s tímom Real Bronzio. Dokáže Dug presvedčiť a vytrénovať desať nemotorných praľudí, vyhrať zápas a získať späť svoje územie? (animovaná komédia)

Vstupné: 5,00 €, deti: 4,00 €

Mládeži prístupný

Slovenský dabing

https://youtu.be/_z5yuBgeamg

23.2. piatok o 19.30 hod.

 1. – 25.2. sobota, nedeľa o 19.45 hod.

USA/2018/xxx  min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/CONTINENTAL film

NOČNÁ HRA (GAME NIGHT)

Mohla to byť najzábavnejšia hra, akú kedy hrali… alebo prehrali. Každý týždeň Max a Annie organizujú  zábavný „herný“ večer. Maxov charizmatický brat Brooks však pripraví tentoraz hru, akú ešte nezažili – riešenie záhadnej vraždy, pričom nezabudne ani na falošných gangstrov a federálnych agentov. Takže aj Brooksov únos je súčasťou hry… alebo nie? Keď sa šesť súťažechtivých hráčov rozhodne vyriešiť prípad a vyhrať HRU, postupne zistia, že ani táto „hra“, ani Brooks, nie sú úplne tými, čo si mysleli. Počas jednej chaotickej noci sa priatelia ocitnú až po uši v deji a každé nové zistenie obráti ich situáciu hore nohami. HRA nemá pravidlá, ani body a hráči netušia, kto ju ešte zdieľa s nimi… (akčná, čierna komédia)

Vstupné: 5,00 €, študent: 4,00 €

Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

Slovenské titulky

Trailer: https://youtu.be/bdywBsWVaUc

23.2. piatok o 21.20 hod.

25.2. nedeľa o 17.30 hod.

26.2. pondelok o 19.30 hod.

USA/2017/119 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/CinemArt

PODOBA VODY (THE SHAPE OF WATER)

Tak trochu iný príbeh o láske si pre širšie publikum prichystal majster rozprávania Guillermo del Toro. Podoba vody sa odohráva za studenej vojny v utajovanom americkom vládnom laboratóriu, kde pracuje Elisa (Sally Hawkins). Elisa je nemá, čo pre ňu vo veľkej miere znamená izoláciu od okolitého sveta. Jej život sa ale zmení, keď spoločne s kolegyňou Zeldou (Octavia Spencer) objaví prísne tajný experiment. (Fantasy, dráma, dobrodružný)

Vstupné: 5,00 €, študent: 4,00 €

Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

Slovenské titulky

https://youtu.be/qn0i-EfM5ro

BOSNA A HERCEGOVINA/2017/98 min./2D/PREMIÉRA/ASFK

27.2. utorok o 19.30 hod.

CHLAPI NEPLAČÚ (MUŠKARCI NE PLAČU)

V opustenom horskom hoteli, ktorý dnes už len naznačuje dobu svojej zašlej slávy a luxusu, prebieha psychologický experiment. Na jednom mieste sa stretne osem dobrovoľníkov z radov vojnových veteránov, zastupujúcich rôzne národnosti a etniká bývalej Juhoslávie, aby tu podstúpili spoločnú terapiu. V atmosfére obrovského prázdneho hotela vyplávajú na povrch tie najhlbšie rany minulosti, zasadené rodinou či vojnovou skúsenosťou. Slovinský terapeut, ktorý má skupinu na starosti, iba ťažko zvláda nebezpečne výbušnú zmes, ktorú môže okamžite zapáliť každé slovo vykríknuté bez rozmýšľania alebo krivý pohľad. Kandidát Bosny a Hercegoviny na Oscara ako najlepší cudzojazyčný film sa stal jedným z najvýraznejších filmov súťaže 52. ročníka MFF Karlovy Vary a z festivalu si odniesol Zvláštnu cenu poroty. (dráma)

Vstupné: 4,00 €

Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

České titulky
https://youtu.be/VaShPDiGYWs

28.2. streda o 15.45 hod.

RU/2018/80 min./2D/CinemArt

SNEHOVÁ KRÁĽOVNÁ: TAJOMSTVO OHŇA A ĽADU (SNOWQUEEN: FIRE AND ICE)

Pokračovanie populárnej animovanej série je opäť plné dobrodružstva, zábavy i kúziel. Potom, čo Gerda porazila Snehovú kráľovnú a oslobodila svojho brata Kaya, má pred sebou ďalšiu úlohu: nájsť rodičov unesených Severným vetrom a dať celú rodinu zase dohromady. Na tejto výprave Gerdu a Kaye sprevádzajú starí aj noví priatelia a keď narazia na starobylý čarovný trolský Kameň ohňa a ľadu, prestávajú sa udalosti vyvíjať podľa ich pôvodných plánov. Dokážu spoločne skrotiť mocné magické sily? (animovaný)

Vstupné: 5,00 €, deti: 4,00 €

Mládeži prístupný

Slovenský dabing

https://youtu.be/-ctd8YfGqtM

28.2. streda o 17.45 hod.

ČR/2017/86 min./2D/Repríza/CONTINENTAL film

ZÚFALÉ ŽENY ROBIA ZÚFALÉ VECI (ZOUFALÉ ŽENY DĚLAJÍ ZOUFALÉ VĚCI)

„To bol teda pôrod!“ –  je presná definícia nielen vstupu hrdinky Oľgy (Klára Issová)  na svet vzácnou „čelnou“ polohou, ale táto veta vystihuje i jej túžbu nájsť tu pravú lásku. Nie je to však tak jednoduché, možno preto, že ani Oľga nie je jednoduchá. Má so svojim milostným životom veľké plány a tiež veľmi bujnú fantáziu. Mestečko, kde sa narodila, jej však pre realizáciu milostných zámerov nestačí. A tak sa premiestni do veľkomesta. Najskôr predáva v predajni s dámskym prádlom, a musí obslúžiť viac ako tri tisíc žien, než sa stane zázrak a príde ON! Ten prvý a pravý! To si myslí Oľga aspoň do okamihu, keď ho pristihne pri nevere. Oľga študuje psychológiu a tak má svoju situáciu teoreticky zvládnuť. Prax je však iná. Zvlášť, keď sa stretne so známym sukničkárom a ten ju odvezie do karpatských hôr. Alebo, keď sa takmer utopí v kanoe, pred očami toho mladíka… Alebo keď zistí, že ten chlapec, ktorý ju prvýkrát videl nahú, nie je zase až taký kretén… Alebo… Tých „alebo“ je na Oľginej ceste hľadajúcej úžasný vzťah – veľa.  Určite však platí, že film je komédiou, z ktorej vyplýva, že čo sa týka lásky, tak… aj keď vám je hrozne, aj keď ste na smiech, tak to proste nesmiete vzdať! (komédia)

Vstupné: 5,00 € , študenti 4,00 €
Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Originál verzia

https://youtu.be/pvIzc8qtEkg

28.2. streda o 19.30 hod.

USA/2018/105 min./2D/CinemArt

PÄŤDESIAT ODTIEŇOV SLOBODY (FIFTY SHADES FREED)

Nenechajte si ujsť vyvrcholenie
Fenomén Päťdesiat odtieňov vstupuje do tretej, záverečnej fázy. Anastasia Steele a Christian Grey sa dobrovoľne zriekli svojej slobody a pred svadobnými svedkami povedali rozhodné “Áno”. Žiť šťastne až do smrti im ale dopriate nebude. Režisér James Foley (Päťdesiat odtieňov temnoty) okorenil pikantnú erotickú romancu poriadnou dávkou thrilleru a svojím hrdinom pripravil niekoľko nečakaných a nepríjemných prekvapení. Ak si myslíte, že vstupom do manželstva pre Anastasiu (Dakota Johnson) a Christiana (Jamie Dornan) končí všetka sranda a že legendárnu Červenú mučiareň prerobia na detskú izbu, veľmi sa mýlite. Vynaliezavosť a fantázie novomanželov nepoznajú medze, zvlášť keď ich vďaka Christianovmu rozprávkovému bohatstvu nemusí naozaj nič limitovať. Ana sa však nechce stať manželkou uväznenou v zlatej klietke a je rozhodnutá pokračovať v úspešne rozbehnutej kariére knižnej redaktorky, čo však Christianovi nie je po chuti. Rastúca emancipácia jeho ženy sa však čoskoro stane “bezpečnostným rizikom”, pretože z minulosti sa vynorí bývalý Anin kolega Jack Hyde, ktorý má s oboma nevybavené účty a pre pomstu je schopný urobiť čokoľvek. Lenže Anastasia už dávno nie je tá rozklepaná študentka, ktorá má napísať rozhovor s miliardárom, ale čím ďalej sebavedomejšia pani Greyová, ktorá vie, že aj sloboda môže mať až päťdesiat odtieňov, a o žiadny z nich nechce prísť. (erotický thriller)

Vstupné: 5,00 €, študent: 4,00 €

Nevhodné pre maloletých do 18 rokov

Slovenské titulky

https://youtu.be/KX8sw0FSOl4

 

Diskusia k článku