Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 28:28

Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa - 2

Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa - 3

Stretnutie 19. kola spoločnej slovensko – českej súťaže hádzanárok ( WHIL )

Devätnáste kolo spoločnej slovensko-českej ligy hádzanárok (WHIL) prinieslo podľa očakávania vyrovnané stretnutie o prvé miesto v ligovej tabuľke. Michalovská Iuventa hostila na domácej palubovke lídra zo Šale. Rozdiel jedného bodu v tabuľke sľuboval napínavý duel.

Začiatok stretnutia bol poznačený množstvom nepresností a chýb, ktoré vyprodukovali hráčky oboch mužstiev. Ako prvé sa strelecky presadili hráčky Dusla Šaľa v 4 minúte. Z domácich hádzanárok pomaly opadla nervozita z dôležitosti tohto zápasu a postupne vyrovnali hru. Strelecké preteky Michalovčanky Tobiašovej a hosťujúcej Šalátovej boli ozdobou tohto dramatického zápasu. V 10 minúte za stavu 5:6 došlo k výmene brankárok v domácej bráne, kde doposiaľ neistú Ingrid Kudročovú vystriedala Lenka Krajcárová. V prvom polčase mali mierne navrch hráčky Šaľe, ktoré si do 25 minúty udržiavali dvoj až trojgólový náskok. Zlepšeným výkonom v poslednej 5 minútovke prvého polčasu sa podarilo domácim hráčkam aj vďaka premenenému sedem metrovému hodu 4 sekundy pred odchodom do šatní vyrovnať na polčasových 15:15.

Vstup do druhého polčasu vyšiel lepšie domácim hádzanárkam, ktoré si po chybách súpera  vytvorili dvojgólový náskok. Avšak tento náskok stratili, keď pri nedôslednom bránení dovolili súperovi vyrovnať v 5. minúte na 17:17. Počas celého druhého polčasu viedli michalovské hádzanárky o jeden – dva góly a hosťujúce hráčky zo Šale stále doťahovali tento náskok. V 20 minúte bol stav nerozhodný 24:24 a obe tímy predvádzali bojovnú a oku lahodiacu hádzanú. Vypredaná hala v Michalovciach hnala hlasivkami hráčky Iuventy za víťazstvom. V 27 minúte viedli domáce hráčky o gól 28:27 a v hale to vrelo ako na tribúne tak aj na oboch lavičkách. V 29 minúte si zobrala hosťujúca trénerka oddychový čas a hráčkam Šale sa podarilo vyrovnať zo sedemmetrového hodu necelú pol minútu pred koncom na 28:28. Domáci tréner reagoval na túto situáciu oddychovým časom, ale domácim hráčkam sa už nepodarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu, keď ešte desať sekúnd pred koncom zlikvidovala dve šance domácej Tobiašovej a Kalaninovej hosťujúca brankárka Fabiánová. Po záverečnom hvizde rozhodcov nastala obrovská radosť na strane hostí a smútok na tvárach hádzanárok Iuventy Michalovce. Nerozhodný výsledok znamená, že hádzanárky Dusla Šaľa majú aj naďalej jednobodový náskok a tak aj lepšiu východiskovú pozíciu skončiť v základnej časti WHIL na prvej priečke.

Priebeh zápasu:
I.  polčas – 5min. 2:1, 10min. 5:5, 15min 7:9, 20min 8:10, 25min 10:12, polčas 15:15
II. polčas – 5min 18:17, 10min 21:20, 15min 23:22, 20min 24:24,25min 26:26, koniec 28:28

Góly za Iuventu Michalovce: Tobiašová – 12/3, Kalaninová – 7, Pajtášová – 6, Hricíková – 2, Rubtsová – 1
Góly za HK Slovan Duslo Šaľa: Šalatová – 11/4, Fečová – 7/3, Váradyová – 6, Hodošková – 3, Trochtová – 1
Pok. Hody: 4/3 – 8/7, vylúčené: 3 – 3, rozhodovali: P. Brunovský, V. Čanda(obaja SR),

Návštevnosť:  1100 divákov (vypredané)

napísal: M. Bereš

V 20. kole sa predstaví Iuventa Michalovce na pôde predposledného celku WHIL Zlína a to v piatok 14.03.2008 o 17.00. V 21. kole nastúpia hráčky Iuventy Michalovce na ihrisku  J. Hradca v sobotu 05.04.2008 o 18.00. Posledný zápas základnej časti WHIL odohrá Iuventa Michalovce na domácej palubovke v sobotu 12.04.2008 o 18.00 proti Banskej Bystrici.