IUVENTA Michalovce – ŠKP Bratislava 29:24 (15:13)

IUVENTA Michalovce - ŠKP Bratisalva  28:24 - foto 2

IUVENTA Michalovce - ŠKP Bratisalva  28:24 - foto 3

Prvé stretnutie semifinále play-off  spoločnej slovensko – českej súťaže hádzanárok ( WHIL )

Lepšie začalo ŠKP a dalo úvodné dva góly stretnutia. Potom sa však IUVENTA chytila tiež a nedovolila Bratislave zvýšiť svoj náskok. V 9. minúte po faule na Jenčíkovú, premenila nariadený 7-metrový hod Tobiašová a to už Michalovce viedli 5:4. Tobiašová bola v tomto zápase neudržateľná, okrem 4 premenených sedmičiek, dala aj 8 gólov z hry. ŠKP na ňu začalo hrať osobnú obranu, ale to zasa otváralo priestor v obrane pre jej spoluhráčky. V 16. min. sa podarilo utiecť Jenčíkovej a zvýšila náskok IUVENTY na 9:7. Následný protiútok ŠKP  zastavila brankárka Kudročová a tak sa Michalovčankám podarilo odskočiť na dva góly. V 22. minúte zápasu hralo ŠKP v oslabení o jednu hráčku, ale bolo to práve ŠKP, ktoré skórovalo. V 25. minúte už bolo 13:12 a domáci tréner sa rozhodol vystriedať brankárku Kudročovú. V tejto fáze dostávala IUVENTA góly hlavne vďaka individuálnym chybám v obrane. Po polovici zápasu svietil na tabuli stav 15:13

V druhom polčase sa znovu začalo naťahovanie o každý gól. V 5. minúte prišlo opäť k zmene na brankárskom poste IUVENTY a do brány sa vrátila Kudročová. Michalovce začali hrať osobnú obranu na Beňuškovú a Bratislavčanky si zasa strážili našu Tobiašovú. Jej absenciu v útoku nahradzovali ostatné hráčky, ktoré buď samé premieňali šance alebo aspoň pomohli vybojovať sedemtrový hod. Zápas však stále nebol rozhodnutý. V 18. min za stavu 22:21 vo vlastnom osalbení opäť neudržateľná Tobiašová skóruje. O chviľu na to sa na krídle rýchlou kľučkou uvolní Rubtsová a strieľa dôležitý gól na 24:21.  V 26. minúte dostala Bratislavčanka Beňušková červenú kartu a Michalovčanky si už nenechali utiecť prvé víťazstvo v play-off. Zápas sa skončil stavom 29:24 a Michalovčanky tak vedú v sérii 1:0.

Druhý zápas sa bude konať hneď v nasledujúci deň, v stredu 16. aprila o 17.30 hod.