DUKLA Michalvoce – MHK Dolný Kubín 5:4

po tretinách (2:2, 2:1, 1:1)

Dukla Michalovce - MHK Dolný Kubín 5:4

HK Dukla Michalovce - MHK DOlný Kubín 5:4

HK Dukla Michalovce - MHK DOlný Kubín 5:4 HK Dukla Michalovce - MHK DOlný Kubín 5:4 HK Dukla Michalovce - MHK DOlný Kubín 5:4 HK Dukla Michalovce - MHK DOlný Kubín 5:4

Michalovce začali šnúru troch domácich stretnutí víťazne. Prekvapujúco zdolali doteraz neporazený Dolný Kubín.

Lepšie začali hostia, v 9. min. prekonal brankára Babkoviča Vladimír Jánovský. Domáci sa z gólu otriasli a v 13. min z ľavého rohu klziska vydoloval puk Minčák a prihral ho pred bránu Barnovi, ktorý pohodlne  vyrovnal. Domáci získali na sebavedomí a dostávali sa do gólových šancí čoraz častejšie.  Ani nie o minútu na to sa od polovičky ihriska rútil sám na bránu domáci Učník. Jeho dobre mienená strela však skončila len na vrchnej žrdi. V 16. minúte letí neškodne  vyzerajúca prihrávka cez celé klzisko na domáceho Štefana. Ten si nakorčuľoval poza dvoch obrancov Kubína a puk im doslova ukradol z hokejok. Rázom sa ocitol sám pred brankárom. Brankár vykorčuľoval a snažil sa zaľahnúť puk. ten sa však prešmykol popod neho. Štefanovi tak ostávalo už len doklepnúť puk do prázdnej brány. 2:1. V 17. min. rozhodca Lauff posiela na trestnú lavicu domáceho Sotáka za hákovanie. Z presilovej hry ubehla 1 minúta, keď trochu zbytočne v strednom pásme fauloval aj domáci Mižák. Domácich tak čakala asi minútová oslabovka o 2 hráčov. Presilovej hre 5 proti 3 sa domáci síce ubránili.l19 sekúnd pred koncom tretiny a aj vypršaním druhého trestu hostia predsa len skórujú. O vyrovnanie sa postaral svojim druhým gólom Janovský.

Druhú tretinu začala lepšie Dukla. V pravom rohu obranného pásme Dolného Kubína sa najlepšie zorientovali Štefan s Minčákom. Minčák si následne nakorčuľoval až pred bránu a brankárovi nedal žiadnu šancu 3:2. Potom prišli "hviezdne" chvíle rozhodcu Lauffa. Neodpískal niektoré fauly a následne to kompenzoval tým, že odpískal zákroky, ktoré videl asi len on sám. Aj keď pískal rovnako zle na obe strany, zbytočne vniesol do zápasu nervozitu. Tak sa stalo že v 34.minúte sa hralo 4:3 v náš neprospech.  Presilovú hru a viac priestoru na ľade Dolný Kubín využil. Svoj hetrick zavŕšil Vladimír Janovský po prihrávke Mraveca. 3:3 . V 36. minúte sme mohli dokonca inkasovať ďalší gól vo vlastnej presilovej hre. Keď strelu od modrej neudržal domáci brankár a nevšimol si, že mu puk prekĺzol popod lapačku a poskakoval na bránkovej čiare.  Presilovku sme nakoniec predsa len využili. Od modrej vystrelil Tirpák a brankár Rovnianek puk len vyrazil pred seba. Dobre postavený Valko puk do bránky doklepol a Dukla opäť vyhrávala 4:3.

V 7. min. tretej tretiny posiela rozhodca Lauff na trestnú lavicu obrancu hostí Smolku. Hostia však boli nepríjemní aj počas vlastného oslabenia a snažili sa vyrovnať. To využili domáci, keď z protiútoku šli 3 na 1 Štefan, Zalužický a Minčák. Po vyšachovaní brankára nakoniec 5. gól Michaloviec strelil Štefan. 5:3.  O minútu neskôr sme dostali lacný gól po chybe brankára. Puk sa po vhadzovaní kĺzal smerom k domácemu brankárovi. Ten sa ho snažil pridržať hokejkou a už pozeral komu by nahral. Nevšimol si však, že puk nezachytil. Hosťujúci Smolka ho dokorčuľoval ako prvý a prihral ho Budajovi. Ten bez problémov znížil na 5:4. Na obranu domáceho brankára však treba povedať, že až na dve veľké chyby mužstvo podržal. Vychytal Dolnému Kubínu viacero samostatných nájazdov. V 51. min. sa domáci Barna už už dostával do samostatného nájazdu. Hosťujúci Penxa ho fauloval a tak rozhodca nariadil trestné strieľanie. Barna ho však nepremenil. O minútu neskôr si za hákovanie  na trestnú lavicu sadá hosťujúci Mravec. Jeho spoluhráč Šimka to však už nezvládol a povedal hlavnému rozhodcovi Lauffovi, čo si o jeho rozhodovaní myslí. Ten mu za to udelil osobný trest 10 min. a následne aj do konca zápasu. V samom závere sa hostia ešte pokúšali vyrovnať ale na dobre brániacich Michalovčanov nestačili.

V piatok 26.09 o 17.30 hod. sa Dukla Michalovce predstaví domácemu publiku proti Topoľčanom a v utorok 01.10 o 17.30 privíta Spišskú Novú Ves.

napísal: L. Boka

12:48 – Branislav Barna ( Juraj Minčák,  Peter Učník)
15:14 – Branislav Štefan
23:46 – Juraj Minčák ( Branislav Štefan)
36:49 – Pavel Valko ( Peter Tirpák, Branislav Barna) – presilová hra o 1 hráča
46:09 – Branislav Štefan ( Ján Zalužický,  Juraj Minčák) – presilová hra o 1 hráča