IUVENTA Michalovce – HC Zlín 33:23

IUVENTA Michalovce - HC Zlín 33:23 - 3.kolo WHIL IUVENTA Michalovce - HC Zlín 33:23 - 3.kolo WHIL IUVENTA Michalovce - HC Zlín 33:23 - 3.kolo WHIL

3.kolo – WHIL

HK IUVENTA Michalovce – HC Zlín 33:23 (17:8)

Domáce od začiatku držali hru pevne v rukách a s pribúdajúcim časom neustále zvyšovali svoj náskok. V 15. minúte už domáce vyhrávali 10:3. V 27. minúte efektne zakončila Tobiášová  keď jej do výskoku z krídla nahrala Hricíková. Hráčky šli do kabín za stavu 17:8, keď posledný gól prvého polčasu dala Hricíková v poslednej sekunde.

V druhom polčase Iuventa  uvedomujúc si svoj náskok trochu poľavila a vyprodukovala pár chýb. Obraz hry sa však podstatnejšie nezmenil. Domáce naďalej udržiavali dostatočný náskok a kontrolovali hru. Iuventa mala na palubovke výškovú aj hernú prevahu a so Zlínom nemala väčšie problémy. Tréner M. Lukačin dal priestor všetkým hráčkam a  mal možnosť doladiť nacvičované signály. Iuventa v priemernom zápase zvíťazila nad Zlínom 33:23

Iuventa tak v sobotu začala šnúru troch domácich stretnutí proti českým celkom. Za normálnych okolností by Iuventa na nasledujúcu sobotu cestovala do Písku, ale ten má problémy so športovou halou. Preto sa kluby dohodli, že sa nasledujúci zápas odohrá na palubovke Iuventy.

napísal: L. Boka