4.kolo WHIL

Iuventa Michalovce – Casta Sokol Písek 30:22

po polčase (16:8)

Iuventa Michalovce - Casta Sokol Písek 30:22

Iuventa Michalovce - Casta Sokol Písek 30:22 Iuventa Michalovce - Casta Sokol Písek 30:22

Iuventa začala svoj zápas suverénnym nástupom.  V 18. minúte za stavu 9:1 pre Iuventu to vyzeralo, že hráčky Sokola Písek odídu domov s debaklom. Po tom sa však začali presadzovať aj hosťujúce hráčky a po góloch Martenkovej, Štepánkovej a premenenej sedmičke I. Luzumovej bol stav 9:4. 5 až 6 bodový náskok si IUVENTA udržiavala až do 26. minúty. Vtedy rozhodca nariadil 7-metrový hod proti domácim. Do brány sa postavila Harišová a exekútorkou hodu bola Iveta Luzumová. Harišová jej strelu vyrazila pred seba, odrazená lopta sa opäť dostala k Luzumovej a tá ani na druhý pokus brankárku neprekonala. Lopta sa však opäť odrazila k hráčke hostí, no aj na tretí krát brankárka Harišová za svoj chrbát loptu nepustila. Hneď z nasledujúceho protiútoku zvýšila náskok domácich Piskayová 13:6. V závere prvého polčasu sa Rubtsovej podarilo streliť už jej 5-ty gól v zápase, keď skórovala 1 sekundu pred koncom. Po prvom polčase na tabuli svietil stav 16:8

Do druhého polčasu IUVENTA opäť nastúpila lepšie.  Hriciková zvýšila na 17:8 už po 20 sekundách hry. V 35. minúte po góle Dittelovej už mala IUVENTA opäť úctihodný náskok 20:11. Michalovčanky vedomé si svojho náskoku trochu poľavili v koncetrácii a následne prišiel dlhý, skoro 10 minútový pôst domácich. Naopak Písek neskladal zbrane. Po 2 góloch pridali Borovská i Veselá a po jednom góle Štěpánková a I. Luzumová. V 44.min sa im podarilo dotiahnuť na IUVENTU na rozdiel 3 gólov 20:17. V zapätí sa o výsledok začal obávať aj domáci tréner Lukačin. Do hry poslal aj zranenú Tobiášovú, ktorá si doliečuje zranené zápästie a doteraz sledovala zápas len z lavičky. Náš gólový pôst prerušila až Hriciková, ktorej sa podarilo skórovať po nepremenenej sedmičke Weibelovej. 21:17.  Písek sa však stále doťahoval na IUVENTU a v 48. minúte bol už stav 22:20. Domáci tréner poslal do brány opäť Kudročovú. IUVENTA opäť zapla na vyššie obrátky. Po góloch Rubtsovej, Kalaninovej a premenenej sedmičky Hricikovej opäť odskočila súperkám na 5-gólový rozdiel 25:20. Zobudilo sa aj domáce publikum a potleskom hnalo dopredu svoje hráčky. Domáce ku koncu už pevne kontrolovali hru a postupne zvyšovali svoj náskok. Zápas dotiahli do víťazného konca 30:22.

Nasledujúci zápas čaká hráčky IUVENTY Michalovce už túto stredu 01.10 o 18.00 hod. Na svojej palubovke privíta hráčky DHK Zora Olomouc.