MFK Michalovce – AS Trenčín 2:3

9.kolo - MFK Michalovce - AS Trenčín - 2:3

9. kolo I. futbalovej ligy

MFK Zemplín Michalovce – AS Trenčín 2:3 (2:1)

V 9. kole Michalovce privítali svojho suseda v tabuľke AS Trenčín. Zemplín otvoril skóre už v 5. minúte keď po prihrávke Shytova presne trafil Gašpar. Avšak už o minútu bolo vyrovnané. Domáca obrana zabudla na Hlohovského a ten po presnom centri od Lukšíka vyrovnal na 1:1. Od začiatku sa hral celkom zaujímavý futbal a oba celky predvádzali útočnú hru. V 32. minúte sa podarila Michalovčanom ukážková akcia, keď Viskup našiel na druhej strane 16-tky Kozára a ten pohotovou strelou zvýšil na 2:1.

Hneď v úvode druhého polčasu mal Trenčín obrovskú šancu keď sa Bubenko ocitol sám pred domácim brankárom Ferencom, ktorý  jeho strelu len vytlačil na roh.  Z následného rohu  Trenčín predsa len skóroval. Po rohu Holovského sa lopta dostala k Depetrisovi a ten vyrovnáva na 2:2.  V nasledujúcich minútach boli aktívnejší domáci. Tlačili sa do útoku a vypracovali si aj viacero gólových šancí, ktoré nepremenili. Trenčania sa k útoku dostávali len občas, ale ich šance tiež zaváňali gólom. Keď sa už zdalo, že sa zápas skončí remízou a diváci sa poberali domov domáci nečakane inkasovali. Posledný domáci obranca vo vlastnej 16-tke namiesto prihrávky zvolil kľučku a pritom prišiel o loptu. Hosťujúci Bubenko zoči voči brankárovi nezaváhal a vsietil víťazný gól.