MFK Michalovce – Rim. Sobota 0:1

MFK Zemplín Michalovce - MFK Rimavská Sobota 0:1 MFK Zemplín Michalovce - MFK Rimavská Sobota 0:1 MFK Zemplín Michalovce - MFK Rimavská Sobota 0:1

Dohrávka 2. kola I. futbalovej ligy

MFK Zemplín Michalovce – MFK Rimavská Sobota 0:1 (0:1)

V Michalovciach sa hrala dohrávka 2. kola I.futbalovej ligy. Tretie Michalovce privítali piatu Rimavskú Sobotu. Doterajšie výsledky Michaloviec pritiahli do hľadiska viac divákov a očakával sa zaujímavý futbal. Avšak už v 8.minúte rozhodca Královič odpískal pokutový kop proti domácim. Nariadený pokutový kop Pisár premenil a bolo 0:1. Od tejto chvíle sa už Rimavská Sobota nepokúšala nič vymyslieť a sústredila sa hlavne na obranu. A bolo po futbale. Domáci MFK Zemplín prevzal iniciatívu. V 25. min. sa domáci Kozár dostal do dobrej šance a z ľavej strany dobre vypálil, ale trafil iba do tyčky. V 40. minúte rozhodca neodpískal faul na hranici 16-tky na prenikajúceho domáceho útočníka. Mužstvá šli do kabín za stavu 0:1

V druhom polčase domáci MFK nastúpil s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý stav. Celý polčas si vytváral tlak a snažil sa prebiť cez zabetónovanú obranu hostí. Hostia sa o nič v útoku nepokúšali a len ojedinele sa dostali bližšie k 16-tke domácich. Domácim sa ešte naskytla dvakrát šanca vyrovnať. Hlavne zásluhou aktívneho Gašpara, ktorý sám dobre vystrelil do vzdialenejšieho rohu brány ale prestrelil. Druhý krát vypracoval dobrú šancu pre Viskupa, ktorého strelu brankár Kuciak chytil. Stav sa už nezmenil a tak si Rimavská Sobota z Michaloviec odniesla všetky body.

Gól:
8.min. Pisár (Rim. Sobota) – nariadený pokutový kop

Žlté karty:
8. min. Krakovský (Michalovce)
81.min. Mráz (Rim. Sobota)