Dukla Michalovce – HC Bardejov 3:2 p.p

Brankár Babkovič a kapitán Regenda Vhadzovanie
Branislav Barna
Vhadzovanie
Michalovce - Bardejov 3:2 po predĺžení Regenda, Fábry a rozhodca Sabol Minčák pred bránou Bardejova Radosť po rozhodujúcom góle v predĺžení

12.kolo – 1. hokejovej ligy SR

Dukla Michalovce – HC XAWAX 46 Bardejov 3:2 p.p

po tretinách (1:1, 0:0, 1:1, 1:0)

Odpovedal Branislav Barna:

V minulej sezóne ste spolu s Richardom Miľovčíkom hrali v jednom útoku za Bardejov. Bol pre Vás tento dnešný zápas proti bývalým spoluhráčom niečím výnimočný?
Prežíval som to ako každý iný zápas a chcel som s veľkou vôľou vyhrať. Pre mňa bolo cieľom získať minimálne dva body. Chcel som tri, ale bohužiaľ sme zasa inkasovali rýchly gól, keď sme vyhrávali 2:1. Nadrieme sa na gól a potom lacný dostaneme. Hlavné však je, že sme vyhrali tento zápas a že sa podarilo presadiť, či už mne alebo Rišovi bodovo proti Bardejovčanom. Nech aspoň vidia o čo prišli.

Priebeh zápasu bol čo sa gólov týka dosť podobný ako minulý zápas s Detvou. Napriek tomu to bolo asi omnoho ťažšie ako v minulom zápase.
Ja by som nepovedal, že to bolo omnoho ťažšie. Detva viac korčuľovala, hrali troška viac do tela. Bardejov je viac technicky založené mužstvo.  Poznám tých hráčov, tak viem že oni ten puk skôr podržia. Nekorčuľujú až tak rýchlo ako Detva. Takže nebol ťažší, bol skôr ťažší na dodržiavanie taktických pokynov. Často sme prepadávali traja vpredu a potom oni šli v prevahe do protiútoku. To sa stávalo hlavne v prvej tretine a to sa mi nepáčilo. Našťastie sme to vydržali a brankár nás podržal.

Odpovedal Richard Miľovčík:

Váš príchod do druhého útoku bol skutočným oživením celej päťky. Druhému útoku sa darí a padá Vám tam aj viac gólov. S Branislavom Barnom si isto rozumiete.
No tak určite že si rozumieme. Hrali sme spolu 2-3 roky v Bardejove a pred tým ešte v Trebišove. Takže občas už hráme naslepo.

Bol pre Vás tento dnešný zápas trochu špecifický, že ste hrali práve proti svojmu bývalému mužstvu, že ste možno chceli vyhrať ešte viac ako inokedy?

Samozrejme, takýto zápas trochu viac vybičuje k výkonu. Nejakú sezónu sme tam hrali a hralo sa nám tam dobre. Vyššia motivácia tu určite bola. Celé mužstvo musí ešte veľa veľa drieť ako sa hovorí. Tie víťazstvá sa nerodia ľahko. Chcelo by to nejaké výraznejšie víťazstvo, aby sme sa viacej ukľudnili. Sila mužstva tam je,  my sa len nevieme presadiť v koncovke. A vzadu máme dobrého brankára, ktorý vie podržať mužstvo.

napísal: L. Boka

08:32 – Branislav Barna (Milan Soták, Richard Miľovčík)
52:01 – Pavel Valko (Richard Miľovčík) – presilová hra o 1 hráča
60:54 – Pavel Valko (Richard Miľovčík, Branislav Barna) – presilová hra o 1 hráča

Góly Bardejov:
18:21 – Ľubomír Baranok ( Mikuláš Velček, Alexander Bobák)
53:36 – Slavomír Ilavský ( Alexander Bobák, Vladimír Mojdis) – presilová hra o 1 hráča