Pov. Bystrica – Dukla Michalovce 4:2

16.kolo – 1. hokejovej ligy SR

HK 95 Považská Bystrica – HK Dukla Michalovce 4:2

po tretinách (1:0, 2:0, 1:2)

Michalovčania kvôli zápcham na cestách dorazili na zimný štadión v Považskej Bystrici pol hodinu pred začiatkom zápasu. Neskorý príchod poznačil aj ich nástup do zápasu. Gólový účet domácich otvoril v 13.min. Kolenič (1:0). V 34. min. hrala Dukla presilovú hru, ale potom ako vo vlastnom oslabení ušiel Martinka už domáci vyhrávali 2:0. Hostia sa ešte nestihli spamätať z gólu a opäť inkasovali.(3:0) Dukla ožila až v tretej tretine. V 47.min. využili presilovú hru a do útoku zavelil Soták (3:1). Ako však býva v tejto sezóne zvykom, po vydretom góle, o necelú minútu na to, pochoval nádeje hostí domáci Koleda (4:1). Iskierku nádeje pre hostí vykresal Minčák, keď v 52.min. počas presilovej hry korigoval na konečných 4:2. Domáci si svoje víťazstvo vziať nenechali a Dukla tak odchádzala domov bez bodu.

V piatok 31.10 o 17.30 hod. Dukla Michalovce privíta na svojom ľade mužstvo MšHK Prievidza.

napísal: L. Boka

Góly Považská Bystrica:
12:38 – Tomáš Kolenič ( Marek Demáček, Juraj Ďurkech )
33:50 – Juraj Martinka ( Radoslav Gašo) – oslabenie o 1 hráča
34:58 – Stanislav Hajas ( Tomáš Jelinek,  Tomáš Volek)
47:17 – Marián Koleda ( Juraj Martinka,  Radoslav Gašo)

46:20 – Milan Soták (4 Peter Tirpák, 23 Pavel Valko) – presilová hra o 1 hráča
51:23 – Juraj Minčák (11 Branislav Barna, 4 Peter Tirpák) – presilová hra o 1 hráča