Žiar n. Hronom : 1. BK Michalovce 75:73

4.kolo – 1. basketbalovej ligy SR

MŠK Žiar nad Hronom : 1. BK Michalovce 75:73

po polčase (35:41)

Základná päťka Biganič, R.Rakovský, Mižák, Svitlica, Šimko začala lepšie v útoku ako v obrane, preto bol stav vyrovnaný. Na konci prvej štvrtiny vystriedal Postupne san a palubovky dostali M.Rakovský, Holda i Kubočík. 1.BK išiel do mierneho náskoku, ktorý si udržal až do konca prvého polčasu. V tretej štvrtine domáci úspešnými trestnými hodmi dotiahli na 58:58. Posledná štvrtina bola veľmi dramatická, keď sa rozhodovalo až v závere stretnutia. Žiar v tejto štvrtine už viedol o 7 bodov, ale 3 minúty pred koncom R.Rakovský trojkou upravil na rozdiel 4 bodov. Následne Holda vybojoval loptu v obrane a trestnými hodmi znížil. Žiar nakoniec ubránil tesné víťazstvo. Základom všetkých výhier orlov v tomto ročníku bola dobrá obrana, ktorá v tomto zápase nebola na takej úrovni, aby im zabezpečila víťazstvo. Diváci videli za účasti prezidenta SBA zaujímavý zápas dobrej úrovne.

Body: R.Rakovský 21, Svitlica 17, Mižák 13, Biganič 10, M.Rakovský 6, Šimko 4, Holda 2
Doskoky: Svitlica 8, M.Rakovský 6
Asistencie: R.Rakovský 10, Biganič 6

Zdroj: 1. Bk Michalovce