Zemplín Michalovce – LAFC Lučenec 3:0

Zemplín Michalovce - LAFC Lučenec 3:0 Zemplín Michalovce - LAFC Lučenec 3:0 Zemplín Michalovce - LAFC Lučenec 3:0 Zemplín Michalovce - LAFC Lučenec 3:0

12.kolo 1. futbalovej ligy

MFK Zemplín Michalovce – FK LAFC  Lučenec 3:0

po polčase ( 1:0 )

V 12.  kole I. futbalovej ligy privítal MFK Zemplín na svojom trávniku svojho suseda z tabuľky LACF Lučenec.  Lepšie začali hostia a v priebehu prvých 10 minút si vypracovali 3 nebezpečné gólové šance. Potom sa však prebudili aj domáci a hra sa vyrovnala. Postupne Zemplín začínal mať prevahu v držaní lopty a prevzal iniciatívu na ihrisku. V 35. minúte zahrávali domáci nepriamy kop. Lopta smerovala do šestnástky a vo výskoku sa snažili medzi obrancami Lučenca presadiť  Gašpar s Vajdom. Vajda vo výskoku loptu aj zasiahol a pekne ju poslal do opačného rohu Pahulyiho brány. Domáci vyhrávali 1:0 a tak sa skončil aj prvý polčas zápasu.

V druhom polčase opäť začali lepši hostia. V 54. minúte po centri z pravého rohu a po strele z hranice šestnástky na bránovej čiare zachraňoval domáci obranca.  O 5 minút neskôr to v hľadisku zahučalo po šanci na druhej strane. Jevľanov si z ľavého krídla dobre nabehol na loptu z pravého rohu a po jeho hlavičke lopta len tesne minula bránu hostí. V 67. minúte sa sám rútil na brankára hostí domáci Ruskovský, ale z dobrej pozície pálil len vysoko do nebies. V 69. min. po faule na domáceho Kozára a následnej červenej karte sa porúčal z ihriska Roman Golian. Už o 6 minút na to, po druhej žltej karte, prišli hostia aj o Barana a zápas dohrávali len deviati.  To domáci dokonale využili. V 81. minúte po rohu a skrumáži pred bránou hostí sa domáci 4x pokúšali prestreliť hradbu tiel hráčov Lučenca. Podarilo sa to až na 5-ty krát, keď sa lopta odrazila k Jevľanovi a ten poslal loptu do brány. 2:0. V 85. min. domáci opäť zahrávajú roh a Šitov hlavou nasmeroval loptu ponad brankára Pahulyiho. V priemernom zápase nakoniec domáci po 2 červených kartách hostí zvíťazili 3:0.

Najbližší domáci zápas odohrá MFK Zemplín Michalovce 01.11.2008 o 13.30 hod. keď v 14. kole I. futbalovej ligy privíta na domácom trávniku FK Mesto Prievidza.

napísal: L. Boka