1. BK Michalovce – BKM Svit 74:57

1. BK Michalovce - BKM Svit 74:57 1. BK Michalovce - BKM Svit 74:57 1. BK Michalovce - BKM Svit 74:57 1. BK Michalovce - BKM Svit 74:57

6.kolo – 1. basketbalová liga mužov

1. BK Michalovce – BKM Legato Svit 74:57

polčas (30:31)
štvrtiny (16:19, 14:12, 23:13, 21:13)

Prvýkrát v tejto sezóne sa predstavili Zemplínčania domácemu publiku v sobotňajšom dueli proti Svitu. Východniari v prvej štvrtine bodovali len Šimkom a Romanom Rakovským. Do polčasu súperovi ponúkli veľa šancí na skórovanie, po množstve zbytočných technických chýb. Podtatranci hrali vyrovnanú partiu so zverencami I. Rakovského až do polovičky tretej štvrtiny (40:40). Do útoku Orlov zavelil Svitlica, tí definitívne zlomili odpor hostí na konci tretej a začiatku záverečnej časti hry, keď trojkami natiahli rozdiel v skóre na 15 bodov (46:61). Legato sa už nedokázalo dotiahnuť na domácich a podľahlo Orlom 57:74.

Body: R.Rakovský 22, Svitlica 20, Šimko 11, M.Rakovský 9, Kubovčík 5, Kozlovský 3, Biganič 2, Mižák 2,
Doskoky: M.Rakovský 6, Šimko 5
Zisky : Biganič 4, Mižák 3

Za hostí: Vraniak 16, Valášek 10