1.BK Michalovce – Kapybary Košice 73:61

1.BK Michalovce - Kapybary Košice 73:61 1.BK Michalovce - Kapybary Košice 73:61 1.BK Michalovce - Kapybary Košice 73:61 1.BK Michalovce - Kapybary Košice 73:61

8.kolo – 1. basketbalová liga mužov

1.BK Michalovce – KAPYBARY Košice 73:61

po polčase (31:41) – štvrtiny 23:22, 8:19, 19:8, 23:12

V 8. kole 1. basketbalovej ligy mužov hostili Zemplínčania Košice. Víťazstvo nad týmto súperom mohlo Orlov posunúť o krôčik bližšie k postupu medzi najlepšiu osmičku. Jednobodový tabuľkový rozdiel v priebežnom poradí súťaže len dokazuje kvalitu kádra hostí. Výhra sa nerodila vôbec ľahko. Možno aj z dôvodu, že až dvaja hráči a samotný tréner v minulých sezónach hrávali v Michalovciach. Poznali teda signály a nacvičené akcie domácich. Oba celky sa rozbiehali v zápase veľmi ťažko. Pre náročného diváka to bolo nezáživné stretnutie s množstvom nepresností na oboch stranách. Hostia väčšinu času viedli, dokonca polčas vyhrali o 10 bodov (31:41). V tretej štvrtine nastal obrat, Mižák a R. Rakovský zrovnali stav a do jednobodového vedenia dostal domácich trojkou Kubovčík (49:50). Záverečná desaťminútovka sa vyznačovala obrovskou nervozitou. Padli v nej dve technické chyby na strane Kapybár. Aj napriek nízkej úspešnosti v premieňaní trestných hodov v družstve Orlov v poslednej minúte zápasu hráči premenili všetkých desať pokusov. Stretnutie po nepresvedčivom výkone vyhrali Zemplínčania rozdielom 12 bodov 73:61.

Už počas najbližšieho víkendu sa v dvoch stretnutiach predstavia Michalovce opäť na domácej palubovke Novej športovej haly najprv v sobotu o 16:00 proti Prešovu a o 13:00 v nedeľu proti Krompachom.
Body:
Za domácich: Svitlica 18, R. Rakovský 17, Mižák 14, M. Rakovský 10, Holda 7, Kubovčík 5, Biganič 2
Za hostí najviac: Takáč 20, Dizdarevič 14

Zisky: M. Rakovský 8, Biganič 4, Holda 3, Mižák 3, Svitlica 3, Šimko 1, Kubovčík 1
Straty: R. Rakovský 9, Biganič 3, Mižák 3, M. Rakovský 3, Svitlica 3, Holda 1, Šimko 1
Asistencie: Holda 2, Mižák 2, R. Rakovský 2, Svitlica 2, Biganič 1, Kubovčík 1, M. Rakovský 1,
Bloky: M. Rakovský 3, Svitlica 2