1.Bk Michalovce – Legato Svit 75:82

 

1. Bk Michalovce - BKM Legato Svit - 75:82 1. Bk Michalovce - BKM Legato Svit - 75:82 1. Bk Michalovce - BKM Legato Svit - 75:82 1. Bk Michalovce - BKM Legato Svit - 75:82
1. Bk Michalovce - BKM Legato Svit - 75:82 1. Bk Michalovce - BKM Legato Svit - 75:82 1. Bk Michalovce - BKM Legato Svit - 75:82 1. Bk Michalovce - BKM Legato Svit - 75:82
   foto: REGZEP.sk

 

nadstavba o 1.-8. miesto – 1. basketbalová liga

1. Bk Michalovce – BKM Legato Svit 75 : 82

po polčase (33:44)

Nečakaná prehra na úvod

1.BK Michalovce vstupoval do nadstavbovej časti s priaznivým vylosovaním prvých 5 zápasov v domácom prostredí, čo chcel pretaviť aspoň na 4 víťazstvá. Čo bude však veľmi ťažké, pretože hneď v prvom zápase zakopli o výborne hrajúci Svit a ešte ich čaká horúci favorit Žilina 15. februára. Táto časť nadstavby podľa trénera domácich mala slúžiť hlavne na zlepšenie v súčinnosti v obrane a minimalizovanie stratených lôpt v útoku. Paradoxom je, že hlavne v týchto činnostiach domáci hráči vyhoreli na celej čiare.

Úvod zápasu zahral Svit veľmi dobre, dostal sa do vedenia o 6 až 8 bodov a domáci len s vypätím všetkých síl zabránili, aby nebol náskok súpera ešte väčší. Zo základnej päťky Svitlica, M.Rakovský, Holda, Biganič a Mižák v prvom polčase zahrali len Svitlica a Holda. Ostatní hráči striedali slabšie momenty s lepšími a nepomohlo ani vystriedanie celej lavičky, takže nečudo, že hostia odchádzali s 11 bodovým náskokom do šatní. V druhom polčase začala stíhacia jazda orlov. K výbornému výkonu sa rozohral Martin Rakovský i Holda pokračoval v dobrom výkone, no bohužiaľ ostatní hráči nepodali svoj optimálny výkon. Michalovce dokonca vyhrávali v druhej minúte štvrtej štvrtine o dva body, no Svit zvýšeným úsilím išiel znovu do vedenia a to si dokázal  udržať až do konca. Bol to zápas dvoch rôznych polčasov, kde v prvej polovici svojim bezkrvným výkonom domáci pomohli Svitu uchytiť sa a hoci po polčase vybehlo úplné iné družstvo, hráči príkladne bojovali nepodarilo sa Michalovčanom  doviesť prvý zápas do víťazného konca. A neospravedlňuje to ani fakt, že Lukáš Šimko je dlhodobo zranený s chrbticou, Martin Rakovský a Roman Rakovský netrénovali dlhší čas pre zranenia.
Všetci okolo Michalovského basketbalu dúfajú, že výkon pôjde už iba hore a hráči budú robiť svojou hrou fanúšikom už len radosť. Najbližšie domáce zápasy odohrajú Orli v Novej športovej haly v sobotu 31.1. o 16:00 proti Petržalke a hneď v nedeľu 1.2. popoludní o 13:00  proti Prírodovedcu Bratislava.
 

Body : M.Rakovský 25, Holda 12, Mižák 11, R.Rakovský 10, Svitlica 8, Kubovčík 5, Tebeľák 2, Biganič 2
Doskoky : Svitlica 10, Mižák 7, Holda 6
Asistencie : R.Rakovský 4, Kubovčík 4
Zisky : Biganič 3, Holda 2, Svitlica 2

zdroj: 1. BK Michalovce, www.1bkmi.sk
 
súvisiaci článok: Tréneri po zápase so Svitom

Diskusia k článku