HC Topoľčany – HK Dukla Michalovce 0:4

38. kolo – 1. HOKEJOVÁ LIGA SR

po tretinách (0:1, 0:2, 0:1)

Po piatkovej vysokej prehre v Spišskej Novej Vsi (7:0) Michalovčania cestovali na ľad Topolčian. Topoľčany spolu s Michalovcami patria do päťčlennej skupiny mužstiev, ktoré sa v posledných 6 kolách pobijú o 3 posledné miesta zaručujúce postup do ďalšej fázy. V zápase sa teda hralo o viac ako len o 3 body.

Dukla vychádzala zo zabezpečenej obrany a čakala na chyby súpera. Domáci sa viac tlačili do útoku, ale v koncovke boli bezzubí a na dobrú obranu hostí recept nenašli. Naopak z minima šancí vyťažili hostia maximum. V 10. min. po prihrávke Sabola a Macíka otvoril skóre zápasu Matej (0:1).

V druhej tretine sa obraz hry opakoval. Domáci mali optickú prevahu, ale góly dávali hostia. V 28. min. počas presilovej hry zvýšil náskok hostí Miľovčík (0:2). V 39. min. poslal hlavný rozhodca Jakubec na trestnú lavicu Minčáka. No ani presilová hra domácim nepomohla. 40 sekúnd pred koncom tretiny, vo vlastnom oslabení zvyšuje na 0:3 Stripai. Po dvoch tretinách bol pomer striel na bránu 32:13 pre domácich. Na góly to bolo 0:3 v prospech Dukly.

V tretej tretine sa už domáci k ničomu výraznejšiemu nedostali a Dukla mala zápas pevne vo svojich rukách. Navyše v 53. min. ešte Minčák upravil na konečných 0:4 pre Duklu a definitívne zlomil odpor domácich. Dukla získala dôležité víťazstvo a opäť poskočila na postupové priečky. V nasledujúcom zápase v piatok 23.01 cestuje Dukla na ľad Dolného Kubína.