HK S.N.Ves – Dukla Michalovce 7:0

37. kolo – 1. HOKEJOVÁ LIGA SR

HK Spišská Nová Ves – HK Dukla Michalovce 7:0

po tretinách ( 3:0, 0:0, 4:0)

Dukla cestovala na ľad lídra tabuľky s malou dušičkou. So Spišskou sa jej tohto roku nepodarilo uhrať ani bod. Najprv doma prehrala 2:3, vonku prehrala  0:5 a následne doma opäť prehrala 1:4.  Spišiaci majú jasný cieľ, vyhrať 1. hokejovú ligu a postúpiť do extraligy. S blížiacim sa koncom základnej časti hrajú čoraz lepšie a posledných 17 zápasov neprehrali. Naposledy prehrali 7.11.2008, keď v 19. kole podľahli Prievidzi 5:2. Michalovčania vedeli, že ich čaká mimoriadne zdatný súper. Určite však chceli zabojovať a potrápiť favorita. S kúskom šťastia možno aj prekvapiť.

Žiadne prekvapenie sa však nekonalo. Už v 52. sekunde otvoril skóre zápasu Hudáček. V 3. min. mala Dukla výhodu presilovej hry a možnosť odpovedať na úvodný gól. Domáci sa však ubránili a pokračovali v tlaku na Glevaňákovú bránu. V 12. min. pridal druhý gól Voskár a v 17. min. pridal tretí gól Hrehorčák. Tretina skončila jasne v prospech domácich 3:0.

Druhá tretina bola vyrovnanejšia. V 28. min. hrala Dukla opäť presilovú hru a potom čo Smerčiak zle vyhodil puk z vlastného obranného pásma mala pár sekúnd výhodu o 2 hráčov. Ani túto výhodu však nevyužila. Po bezgólovej druhej tretine stále svietil stav 3:0.

Dukla vstupovala do tretej tretiny s tým, že sa pokúsi zdramatizovať zápas. Góly však padali na opačnej strane. V 45. min. Voskár prihral Vartovníkovi a bolo 4:0. V 46. min. bol za podrazenie vylúčený Miľovčík a domáci dokázali za 20 sekúnd ponúknutú výhodu využiť. Farkašovský zvýšil na 5:0. Keď v 50. min. Smerčiak pridal šiesty gól domácich, prišlo na rad striedanie brankárov a Gleveňáka nahradil Babkovič. Ani ten si však neudržal čisté konto. V 55. min. ho po prihrávke Hamráka prekonal Magdoško a bolo 7:0. V závere počas presilovej hry mohli domáci ešte zvýšiť, ale hostia sa ubránili. Dukle sa nepodarilo zaznamenať ani čestný gól a prehrala vysoko 7:0.

V utorok 20.1. o 17.30. hod. sa Dukla  predstaví v Topoľčanoch a v piatok 23.1.  o 17.30 hod. na ľade Dolného Kubína.

napísal: L. B.

Góly S.N. Ves:
00:52 – Libor Hudáček ( Jozef Voskár, Marián Smerčiak)
11:58 – Jozef Voskár ( Anton Petruk, Marián Smerčiak)
16:40 – Peter Hrehorčák ( Peter Staroň, Kamil Vávra)
44:12 – Lukáš Vartovník ( Jozef Voskár,  Anton Petruk)
46:09 – Bohuš Farkašovský ( M. Leskovjanský, M. Hamrák) – presilová hra o 1 hráča
49:39 – Marián Smerčiak ( Jozef Voskár, Lukáš Vartovník)
54:51 – Ján Magdoško ( Matej Hamrák)