Vydretá remíza

Vydretá remízaV 40. kole privítala Dukla na domácom ľade Bardejov.  Tak ako Dukla aj Bardejov bojuje o posledné tri voľné postupové miesta. Do konca základnej časti ostáva už len pár zápasov a preto každý získaný , alebo stratený bod môže v konečnom hodnotení zavážiť. A platí to dvojnásobne ak sa medzi sebou stretnú priami súperi, tak ako to bolo aj v dnešnom zápase.

Začiatok zápasu bol z oboch strán opatrný a súperi sa navzájom pozorne bránili. V prvej tretine sa museli domáci hneď zo začiatku  brániť . Už v 3. min. si šiel sadnúť na trestnú lavicu Valko. Domáci sa ubránili a 6 sekúnd po návrate Valka z trestnej lavice sa museli brániť aj hostia. Ani presilová hra domácich nebola úspešná a navyše tesne pred koncom presilovky musel odísť na trestnú lavicu aj Takáč. Prvá tretina skončila bezgólovo 0:0.

V druhej tretine to už bolo oveľa živšie. V 29. min. po peknej kombinácii prvej päťky otvoril skóre zápasu Minčák. (1:0).  V druhej desaťminútovke 2. tretiny hrali hostia veľmi dobre a zatlačili domácich v ich obrannom pásme. V 32. min. mali domáci opäť výhodu presilovej hry, keď musel po nedovolenom zákroku odkorčuľovať na trestnú lavicu Mazúch. Ani táto presilová hra domácim nepomohla. Naopak v 36.  min. peknou delovkou od modrej vyrovnal  1:1 Leitner.  O ďalšie 2 minúty už hostia viedli. V 38. min. skóroval Gajdoš. (1:2).

V tretej tretine sa už hral konečne zaujímavý hokej. V 47. min. musel za podrazenie odísť na trestnú lavicu Štefan. Hosťom stačilo 16 sekúnd na to, aby dokázali ponúknutú šancu využiť. Na 1:3 pre Bardejov upravil Gmitter. Po sérií kontroverzných verdiktov hlavného rozhodcu Bodáka, sa zaslúžene cítili domáci diváci ukrivdení. Dá sa doslova povedať, že zmobilizoval a vyburcoval celé hľadisko, ktoré začalo za mohutného skandovania hnať domácich hráčov do útoku. Keď v 49. min. Zalužický po kombinácii tretieho útoku znížil na 2:3, šanca vyrovnať sa zdala čoraz reálnejšia. Diváci hnali domácich do útoku a tí celú poslednú desaťminútovku  tlačili hostí v ich obrannom pásme. S ubiehajúcim časom, postupne narastala aj nervozita na hokejkách a domáci spálili niekoľko sľubných šancí. Domáci hráči siahli až na no svojich síl a ku koncu už  ledva stáli na korčuľliach. V 56. min. domáci nevyužili ďalšiu presilovku. Našťastie si to mohli zopakovať v čase 58.28 keď musel na trestnú lavicu Dvorčák. Domáci vrhli všetky sily do útoku a 15 sekúnd pred koncom strelil vyrovnávajúci gól Regenda. A poslal zápas do predĺženia.

Predlženie sa hralo opatrne ale tvrdo. Na oboch stranách boli zákroky, ktoré by počas normálneho hracieho času boli pískané. Počas predĺženia sa však zvyknú tieto zákroky prehliadať. V polovici predĺženia jeden prehliadnutý faul vyprodukovali domáci a tak následný zákrok Bardejovčanov na Petruňu v ich obrannom pásme sa tiež nepískal. Petruňa ostal ležať otrasený na ľade a Leitner z protiútoku rozhodol zápas.

Osobitne  môžeme vyzdvihnúť výkon Zalužického, ktorý sa dlhšiu dobu trápi v koncovke, ale bojovnosť mu nikdy nechýba. V tomto zápase sa mu podarilo znížiť na 2:3 a naštartoval tak celé mužstvo do útoku. Aj v obrane podal oduševnený výkon a vrhal sa do striel súperov a bojoval o každý puk.

Domáci síce prehrali, ale mohlo ich tešiť aspoň to, že sa im podarilo zvrátiť nepriaznivý stav a získať aspoň bod. Strata 2 bodov samozrejme skomplikuje postupové šance domácich. Do konca základnej časti ostávajú len 4. kolá a Michalovce sa aktuálne nachádzajú na 13-tej, teda nepostupovej priečke a strácajú 1 bod na 12-ty Bardejov.