Dukla Michalovce – HC Dukla Senica 5:2

43. kolo – I. hokejovej ligy

po tretinách (1:2, 1:0, 3:0)

V 43. kole čakal domácu Duklu veľmi dôležitý zápas. V prípade prehry by sa šance na možný postup do Play Off  scvrkli  do teoretickej roviny. Dukla odohrala so Senicou v tejto sezóne iba jeden zápas a to hneď na začiatku sezóny v 2. kole. Vtedy Dukla ešte pod vedením trénera Šechného st. podľahla Senici 1:7. Odvtedy sa veľa zmenilo a preto ani jeden súper netušil čo ho čaká. Doma sú Michalovčania veľmi silní a tak si nič iné ako výhru nepripúšťali. Senica bola už jednou nohou v Play Off, napriek tomu si však svoje postupové šance chcela poistiť.

Domáci sa snažili od prvej minúty a robili všetko preto, aby ako prví dali gól a upokojili sa. Často však v prílišnom snažení zabudli na obranu a hostia sa dostávali do nebezpečných prečíslení. V 3. min zachraňoval Babkovič, keď korčuľlovali dvaja útočníci hostí na jedného domáceho obrancu. V 8. min. po nedorozumení v obrane medzi Valkom a Macíkom sa dostal k puku senický útočník a rázom bol úplne sám pred domácim brankárom. Opäť zachraňoval Babkovič. V 9. min. Zalužický  peknou prihrávkou  vysunul do útočného pásma Mateja a ten z krídla vyskúšal brankára Müllera. V 11 min. otvoril skóre  Zalužický po kombinácii tretieho útoku (1:0).  O 20 sekúnd neskôr dostal úplne osamotený Macík prihrávku na červenú čiaru. Jeho strelu z pomedzi kruhov Müller vyrazil. Zdalo sa, že sa domáci konečne upokoja. Odpoveď hostí prišla už o necelú minútu. V 12. min. po dorážke vyrovnal na 1:1 Legerský. V 17. min. sa Dukla musela brániť pri vylúčení Macíka. Hostia zahrali presilovú hru dobre. Po tvrdej strele od modrej a následnej dorážke Lobotku viedli 1:2.

V druhej tretine začali hrať domáci v obrane podstatne zodpovednejšie. Navyše im k hernej pohode pomohli aj dve vylúčenia hostí v úvode tretiny. Druhú presilovú hru domáci využili a vyrovnali na 2:2. Na dvakrát dorazil puk za Müllerov chrbát  Pavličko. V 9. min. sa po tvrdom súboji pri mantineli vyvalilo plexisklo. Ani jeden z rozhodcov si však nič nevšimol a hra bežala ďalej až do najbližšieho prerušenia. Potom nasledovala niekoľko minútová oprava plexiskla. Hráči vykorčuľovali na ľad aby nevychladli. Zdalo sa, že prestávka bude na škodu hlavne dobre rozbehnutým domácim, no nestalo sa tak. Domáci hrali celú tretinu veľmi dobre a hosťom veľa priestoru nenechávali. Viac krát v útoku zamotal Seničanom hlavy tretí útok a ich pekné akcie si pýtali ďalší gól. Škoda len vylúčenia Tirpáka 12 sekúnd pred koncom tretiny. Gól Senice v úvode tretej tretiny by domácim podstatne skomplikoval situáciu.

Nič podobné sa však nestalo. Aj keď úvod tretej tretiny patril Senici, Michalovce odohrali tretiu tretinu famózne. V 49. min. mali výhodu presilovej hry a využili ju za 23 sekúnd. V rohu klziska zamotali hlavu Seničanom Štefan s Barnom a následne poslali puk na modrú čiaru. Takáč prihral Regendovi a Barna sa presunul cloniť pred brankára hostí. Regenda vystrelil a odrazený puk už Barna s prehľadom zasunul do brány. 3:2. Od tejto chvíle už boli domáci na neudržanie. Hralo sa v podstate na jednu bránu a hostia len vyhadzovali puky. Nadšení diváci povzbudzovali a dokonca sa bavili aj mexickými vlnami. V 52. min. si aktívny tretí útok zapísal ďalší gól. Po prihrávke Mateja a Stripaia svoj druhý gól v zápase pridal Zalužický (4:2). V 58. min. sa ešte hostia zúfalo pokúšajú útočiť a odvolali brankára. Na výborne hrajúcu Duklu to však neplatilo a do prázdnej brány poistil domáce víťazstvo Pavličko. (5:2)

Napriek prehre má už Senica postup do Play Off istý. Naopak Michalovce ešte stále nie. Do karát nám hrá to, že Považská Bystrica doma porazila Topoľčany (8:1). Považská na nás stráca 2 body. V prípade ak v nedeľu v Detve vyhrá a my v Piešťanoch nezískame ani bod, vytlačí nás z postupových pozícií. Kto by povedal, že záverečné kolo 1. hokejovej ligy môže byť takto zaujímavé pre mužstvá z konca tabuľky. Pri inom hracom modele by sa posledné kolá už len dohrávali. V nedeľu 08.02.2009 sa v poslednom kole základnej časti Dukla Michalovce predstaví na ľade Piešťan.