ŠHK 37 Piešťany – Michalovce 2:1 p.p.

44. kolo – 1. HOKEJOVÁ LIGA SR

ŠHK 37 Piešťany, s.r.o. – Dukla Michalovce 2:1 p.p.

po tretinách ( 0:0, 0:1, 1:0, 1:1 )

V 44. kole  1. hokejovej ligy stále nebolo rozhodnuté, či sa Dukla dostane medzi 12 postupujúcich družstiev, alebo jej ostane v rukách „čierny Peter“. Pred posledným zápasom základnej časti bola Dukla na 12-tom (poslednom postupovom) mieste a 13. Považská Bystrica na Michalovce strácala 2 body. Michalovce cestovali na ľad silných Piešťan (2. miesto v tabuľke). Považská Bystrica dohrávala zápas 2. kola na ľade 7. Detvy. Zápas v Detve sa začal už o 15.30 a končil sa akurát v čase, keď Michalovčania začínali v Piešťanoch. Detva nakoniec porazila Považskú Bystricu 3:2 a tento výsledok posúva do Play Off Duklu.

Domáce Piešťany nastúpili s kompletnými štyrmi formáciami. Dukla mala k dispozícii tri útoky a centra štvrtého útoku – Semanca. V prvej tretine sa ani jednému družstvu nepodarilo skórovať a obe strany pozorne bránili.

V druhej tretine si v 35. min. musel ísť sadnúť na trestnú lavicu Matej. Našich čakali ťažké chvíle v oslabení. Šikovný Štefan, však zachytil prihrávku a vypichol domácim puk. Po samostatnom nájazde otvoril skóre zápasu.(0:1) 30 sekúnd pred koncom druhej tretiny bol za hákovanie vylúčený ďalší hráč Dukly – Barna.

Duklu čakal veľmi ťažký úvod tretej tretiny. V oslabení sa ubránili, no tlak domácich sa postupne stupňoval a stupňoval. Michalovčania hrali v hlbokej defenzíve a do vážnejších šancí sa v tretej tretine ani nedostali. Vyrovnanie domácich viselo vo vzduchu. V 53. min. po kombinácii tretej domácej päťky Adrián Kolník vyrovnal na 1:1. Tlak domácich naďalej pokračoval.  Našťastie pre Duklu gól už v normálnom hracom čase nepadol a nasledovalo predĺženie.

Ani v predĺžení sa Dukla nevyvarovala faulov. Po vylúčení Takáča v 62. min., sa hostia bránili v trojici. Nápor domácich však nevydržali a v 62. min. inkasovali z hokejky Peška.

Napriek prehre Dukla postupuje. Predsezónny cieľ je splnený. Aj keď ešte pred pár týždňami to vyzeralo dosť nereálne, postup do Play Off sa podaril.  Najbližší zápas odohrá Dukla v stredu a vo štvrtok na ľade Dolného Kubína. V nedeľu  Dukla privíta Dolný Kubín na domácom ľade.

napísal: L.B.

Góly Piešťany:
52:11 – Adrián Kolník ( Peter Učeň, Ondrej Otčenáš)

Zostava ŠHK 37 Piešťany, s.r.o.:
Peter Kubo, Martin Chovan, Tomáš Bučka, Marek Mihálik, Radoslav Kolník, Jozef Haring, Jakub Hanka, Martin Klučár, Ján Románek, Michal Peško, Ondrej Otčenáš, Adrián Kolník, Milan Kováč, Jaroslav Rybárik, Peter Učeň, Marek Horský, Dávid Greň, Jakub Kořínek, Daniel Rosa, Marián Blaško, Martin Chylo

Zostava HK Dukla Michalovce:
Peter Babkovič, Pavel Valko, Vladimír Marinčin, Juraj Pavličko, Ján Macík, Juraj Minčák, Radoslav Regenda, Milan Takáč, Ladislav Sabol, Marek Matej, Branislav Barna, Radovan Petruňa, Ladislav Mucha, Ján Zalužický, Martin Stripai, Branislav Štefan, Tomáš Semanco

16. HKM Lučenec, spol. s r.o. 44 7 6 6 25 122 : 200 -21

pozn.: Lučencu sa po základnej časti odpočítalo 60 b pre nezhody v hráčskych zmluvách.

II. časť – Play Off

– Do Play Off postupujú družstvá umiestnené po ZČ na 1. až 12. mieste.

– Družstvá umiestnené na 1.-4. mieste sú nasadené priamo do Štvrťfinále (v prvom kole Play Off – kvalifikácia o PO majú voľno)

– Družstvá umiestnené na 5.-12. mieste odohrajú kvalifikáciu o postup do Štvrťfinále systémom 5.-12., 6.-11.,7.-10.,8.-9. na tri víťazné stretnutia.
– Víťazi kvalifikácie sa stretnú v Štvrťfinále PO s nasadenými družstvami systémom 1.-8.,2.-7.,3.-6.,4.-5. na štyri víťazné stretnutia.
– Víťazi hrajú Semifinále 1.-4.,2.-3. a Finále 1.-2. na štyri víťazné stretnutia.
– Baráž o Extraligu (1 1HL-12 EXT, 11EXT -2 1HL).
– Barážové stretnutia sa hrajú na štyri víťazné stretnutia.

Štatistiky zdroj: HK Dukla Michalovce