ŠKP Bratislava – Iuventa Michalovce 25:21

21. kolo WHIL

Po polčase (12:11)

V 21. kole sa stretli dve najsilnejšie slovenské družstvá WHIL. Obe družstvá boli podrobené kritike za výkon v predchádzajúcom kole. ŠKP prehralo so Šaľou 26:18, a na ich oficiálnej stránke sa písalo ako o "najslabšom výkone v doterajšom priebehu súťaže". Hráčky IUVENTY Michalovce v Partizánskom síce vyhrali 25:21, ale za výkon v druhom polčase (prehrali ho 11:8) si vyslúžili 20% zníženie platu. Navyše za prípadnú prehru v Bratislave mali Michalovčanky avizované ďalšie krátenie platu. Obe družstvá sa teda spamätávali z predchádzajúceho zápasu a vedeli, že proti silnému súperovi musia zabrať naplno.

Lepšie začali domáce Bratislavčanky. Zásluhou 3 premenených pokutových hodov a jedného gólu už  v 9. min. viedli 4:1.  Potom však zabrala IUVENTA  a do konca 16. min. vyrovnala na 5:5. Do konca prvého polčasu sa družstvá navzájom kontrolovali a držali vyrovnaný stav. Polčas skončil stavom 12:11 v prospech domácich.

V druhom polčase sa obraz hry výraznejšie nezmenil a hra bola vyrovnaná na oboch stranách.  Chlieb sa začal lámať až v posledných 12-tich minútach, keď domáce ušli Michalovčankám o dva góly na 23:21. IUVENTE sa už do konca zápasu cez pozornú obranu domácich presadiť nepodarilo. Domáce naopak ešte pridali dva góly a poistili svoje víťazstvo na konečných  25:21.

Tréner R. Lamač sa podľa oficiálnej stránky IUVENTY Michalovce vyjadril:

„Výkon družstva a jeho prístup k zápasu sa oproti predchádzajúcim stretnutiam zlepšil, ale na lepšieho a skúsenejšieho súpera sme napokon nestačili." Nezabudol vyzdvihnúť skvelý výkon brankárky Harišovej  a k spomínanému kráteniu miezd poznamenal : „Čo sa avizovaného 20-percentného krátenia miezd za dnešnú prehru týka, zvažujem navrhnúť, aby za bojovný výkon a zodpovedný prístup k zápasu vedenie Iuventy od tohto nepopulárneho kroku upustilo. „

napísal: L. B.