Iuventa Michalovce – Štart Trenčín 29:28

Iuventa Michalovce - HK Štart Trenčín - 1. semifinále 29:28 Iuventa Michalovce - HK Štart Trenčín - 1. semifinále 29:28 Iuventa Michalovce - HK Štart Trenčín - 1. semifinále 29:28 Iuventa Michalovce - HK Štart Trenčín - 1. semifinále 29:28

1. semifinálový zápas PLAY OFF

Iuventa Michalovce – HK Štart Trenčín 29:28

po polčase (16:17) – Stav série 1:0

V prvom semifinálovo zápase play off nastúpila domáca Iuventa proti Trenčínu. Ten sa v interlige hádzanárok WHIL umiestnil na 7. mieste. Spomedzi slovenských celkov, to bolo štvrté najlepšie umiestnenie, zabezpečujúce postup do play off.  IUVENTA má bez pochýb k dispozícii kvalitnejší káder. Trenčín je však veľmi húževnatý súper a presvedčil o tom  hneď v úvodnom semifinálovom zápase.

Trenčín začal lepšie a po troch góloch Drotárovej a jednom I. Bahýlovej viedol v 5. min. už  1:4.   Domáce pridali na dôraze a po góloch Obšatníkovej, Viktórie Škľaruk a Tóthovej do 12. min. otočili na 7:5. V 21. min. diváci zatlieskali peknej akcii Nemčíkovej s Rubcovou, po ktorej domáce zvýšili svoj náskok na rozdiel 4 gólov (13:9). Hosťujúci tréner Sabadka si vzal oddychový čas, po ktorom Trenčín začal pomaly sťahovať náskok domácich. Žideková v 30. min. stihla vyrovnať na 16:16. Následne premenila aj 7m hod, ktorý sa zahrával po uplynutí času. Upravila stav prvého polčasu na 16:17.

V druhom polčase sa domáce skoro celý čas na súpera len doťahovali. Pozorné Trenčanky sa rýchlo vracali do obrany a  nenechávali veľa priestoru na rýchle protiútoky. Naopak bol to práve Trenčín, ktorý viac krát využil stratu domácich na rýchly protiútok. V 43. min. si Horňáková ukážkovo v dlhom náskoku vychutnala brankárku Trenčína a vyrovnala na 22:22. Potom však prišlo vylúčenie Nemčíkovej a Viktórie Škľaruk a naše sa museli brániť vo štvorici. V 47. min. už bol Trenčín opäť v dvojgólovom vedení 22:24 a domáce sa začali v útoku trápiť.  V 49. min Obšatníková zavelila do útoku a znížila na 23:24. Do 54. min. domáce otočili na 26:25.  V 56. min. najprv Viktória Škľaruk zvyšuje náskok domácich na 28:26 a o minútu neskôr po treťom vylúčení dostáva červenú kartu a poberá sa preč z ihriska. Minútu pre koncom z krídla prekonala Kudročovú Hollá a vyrovnala na 28:28. Necelú minútu pred koncom však Tóthová premenila nariadený 7 metrový hod a rozhodla o prvom víťazstve domácich. IUVENTA sa tak v sérii s Trenčínom ujala vedenia 1:0

2. semifinálový zápas proti Trenčínu sa odohrá už zajtra o 10.30 hod.