MFK Michalovce – Slovan Duslo Šaľa 2:1

MFK Zemplín Michalovce - FK Slovan Duslo Šaľa 2:1 MFK Zemplín Michalovce - FK Slovan Duslo Šaľa 2:1 MFK Zemplín Michalovce - FK Slovan Duslo Šaľa 2:1 MFK Zemplín Michalovce - FK Slovan Duslo Šaľa 2:1

26. kolo – 1. futbalová liga

MFK Zemplín Michalovce – FK Slovan Duslo Šaľa 2:1

Po polčase (2:1)

Predchádzajúce vzájomné zápasy v sezóne:
4.kolo – MFK Michalovce – FK Duslo Šaľa 2:1
15. kolo – FK Duslo ŠAĽA – MFK Michalovce 1:0

V 26. kole 1. futbalovej ligy privítal Zemlín na domácom trávniku svojho tabuľkového suseda –  Šaľu. Tá bola od Michaloviec len o skóre lepšia,  má však zápas k dobru.

Už v 5. min. Jevľanov našiel peknou prihrávkou Viskupa no ten trafil len tyčku Andaovej brány. Po nasledujúcom rohovom kope sa z bezprostrednej blízkosti  domáci pokúšali prestreliť hosťujúceho brankára a jeho obranu. 2x to nevyšlo,  no Sninského strela si už cestu za chrbát brankára našla. (1:0). V 28. min. Gašpar našiel na hranici 16-tky Jevľanova. Jeho strela však skončila len v brankárových rukách.  V 30. min. pohrozil útok Šale na opačnej strane. Prudkú strelu brankár Ferenc vyrazil. V 31. min. Krakovský zahrával priamy kop a vyslal loptu až tesne pred brankára Andu. Na loptu si nabehol Sninský a hlavou pridal svoj druhý gól v zápase. (2:0) Už o 4 minúty neskôr však hostia zásluhou Uzola znižujú na 2:1. V 39. minúte potešili divákov peknou akciou Adam s Viskupom, gól však z toho nebol. V 44. min. ešte pekne vystrelil z hranice 16-tky Šitov. Lopta letela tesne ponad bránu.

Druhý polčas už nebol na toľko divácky atraktívny ako ten prvý. Hra sa kúskovala a veľa sa faulovalo. Napriek tomu si domáci  vytvorili niekoľko čistých gólových šancí, avšak bez gólového efektu. V závere ani Kovalík nepremenil nariadený pokutový kop a tak sa polčasový výsledok do konca zápasu nezmenil. Domáci zopakovali výsledok z prvého domáceho zápasu proti Duslu zo 4. kola, v ktorom rovnako porazili hostí 2:1.

Na budúcu nedeľu cestujú Michalovce do Ličartoviec, kde odohrajú zápas proti družstvu MFK Košice „B“.

napísal: L. Boka

6. min. a 32. min. Sninský

Góly Šaľa:
35.min.  Uzola

ŽK:
46. min. Šitov, 76.min. Sninský  (obaja Michalovce)
37. min. Obert, 68.min. Bališ, 77.min.  Mikla, 80.min. Anda (všetci Šaľa)