FINÁLE – 1. zápas: IUVENTA Michalovce – ŠKP Bratislava 26:21

1. zápas – Finále Play Off – o pohár majstra SR

:

21

po polčase (17:7)

stav série 1:0

FINÁLE: IUVENTA Michalovce - ŠKP Bratislava 26:21 FINÁLE: IUVENTA Michalovce - ŠKP Bratislava 26:21 FINÁLE: IUVENTA Michalovce - ŠKP Bratislava 26:21 FINÁLE: IUVENTA Michalovce - ŠKP Bratislava 26:21

Prvý polčas domáce jasne dominovali na všetkých postoch. Výborne bránili a Bratislavčankám umožnili len streľbu z diaľky, ktorá nebola proti výborne chytajúcej Harišovej účinná.  Aj tých málo prienikov, ktoré sa Bratislavčankám podarilo Harišová s prahľadom vychytala. Získané lopty navyše skvelo rozohrávala dopredu a vysúvala spoluhráčky do rýchlych protiútokov.  Domáce sa dostali do hernej pohody a na palubovke jasne panovali. ŠKP bolo v útoku absolútne bezzubé a strácalo lopty  aj bez toho, aby sa vôbec dostalo k streľbe. V 14. min. Šimáková znížila na 5:3, ale potom v priebehu 5 minút domáce ušli na 9:3. Tréner hostí si vzal oddychový čas a snažil sa niečo vymyslieť na skvelo hrajúce domáce. Tie však boli naďalej pri chuti a zvyšovali svoj náskok. Dôležitý okamih sa odohral v poslednej minúte prvého polčasu. Tobiášová zvyšuje na 16:6, po streľbe však ostala ležať na zemi a po ošetrovaní lekárom len odskákala na lavičku. V posledných sekundách ešte skórovala domáca Tóthová 17:6 a po uplynutí času premenila 7m hod Šimáková. Prvý polčas skončil stavom 17:7.

V druhom polčase IUVENTA ubrala nohu z plynu. Hráčky pri 10 gólovom náskoku už začali myslieť aj na zajtrajší zápas. Trochu utíchlo aj dovtedy skvelé hľadisko a zápas sa vyrovnal. Tobiášová do druhé polčasu už nezasiahla a jej účasť v ďalších zápasoch je otázna. Tréner Lamač začal zapájať do zápasu aj hráčky z lavičky. Bratislavčanky  vysunuli obranu na Obšatníkovú a Nemčíkovú a IUVENTA sa v útoku začala trápiť. Napriek tomu si udržiavali počas celého druhého polčasu pohodlný náskok. ŠKP sa do konca zápasu podarilo stiahnuť  na rozdiel 5 gólov  na konečných 26:21. Na konečné víťazstve IUVENTY to už nemalo žiaden plyv a tak si domáce pripísali prvé víťazstvo v sérii.

Zajtra oba celky čaká  druhý zápas finálovej série. Ten sa odohrá zajtra 10. mája 2009 o 10.30 hod.

napísal: L. B.