MFK Michalovce – AS Trenčín 0:0

MFK Michalovce - AS Trenčín 0:0 MFK Michalovce - AS Trenčín 0:0 MFK Michalovce - AS Trenčín 0:0 MFK Michalovce - AS Trenčín 0:0

31. kolo – 1. futbalová liga SR

MFK Zemplín Michalovce – AS Trenčín 0:0

po polčase (0:0)

Vzájomné zápasy v sezuóne:
09. kolo – Michalovce – Trenčín 2:3
20. kolo – Trenčín – Michalovce 6:2

V 31. kole Zemplín privítal na domácom trávniku lídra súťaže z Trenčína. Domáci si chceli napraviť  reputáciu po prehre s Dunajskou Stredou . Na druhej strane hostia hrajú o postup a nemôžu si dovoliť stratiť ani bod. Očakával sa zaujímavý zápas.

Už v 3. min. hostia pohrozili a po krížnej prihrávke musel zachraňovať domáci brankár Ferenc . Domáci sa od začiatku tlačili do útoku, ale cez pozornú obranu hostí sa nedostali. Hostia len vyčkávali na svoje šance udrieť. Prvá prišla v 28. minúte. Aldo Báez potiahol loptu z pravého rohu až do 16-tky a prihral dobre postavenému Depetrisovi. Ten pohotovou strelou nastrelil brvno domácej brány. O minútu neskôr na opačnej strane Gašpar v 16-tke nedotiahol na loptu a brankár Volešák s prehľadom vyriešil situáciu. V 33. min. Ereros technickou strelou z poza 16-tky tesne minul domácu bránu. V poslednej minúte sa ocitol v dobrej pozícii Gašpar, ale ťažkú prihrávku nedokázal spracovať a stav sa do polčasu nezmenil.

Druhý polčas začali domáci akosi ospalo. Zdalo sa, že technickejší Trenčín postupne ovládne hru a zatlačí  domácich na ich polovici. V 49. min. však dorazil autobus plný fanúšikov Trenčína. Roztiahli svoje zástavy a zaplnili sektor hostí. Paradoxne to však viac pomohlo domácim. Zobudili sa aj domáci diváci. Nadávky z hľadiska už zrazu neboli smerované len do domácich radov, ako to bolo v prvom polčase. Obrátili sa na adresu rozhodcov a hráčov hostí. To prebralo aj Michalovčanov na trávniku a hra sa vyrovnala. V 68. min. sa hosťujúci tréner Galád uchýlil k trojnásobnému striedaniu. V priebehu 2 minút poslal na trávnik Hlohovského, Calgara a Bubenka. V posledných 10 minútach mali hostia viacero nebezpečných šancí, keď mohli zvrátiť víťazstvo na svoju stranu. Striedajúci Calgoro  v 83. min. mieril nad bránu domácich a v nadstavenom čase dokonca Ereros trafil žrď. Lavička hostí sa od zúfalstva chytala za hlavu. Domáci nakoniec bezgólovú remízu ubránili a v zápase s ťažkým súperom získali bod.

V sobotu 30. mája je na programe predposledné 32. kolo – 1. futbalovej ligy. Zemplín cestuje do Brezna, kde  o 17.00 hod . odohrá zápas proti Podbrezovej. S domácim publikom sa Zemplín rozlúči v utorok 2. júna o 17.00 hod. Na domácom trávniku uzavrie sezónu zápasom proti Interu Bratislava .

Napísal: L. Boka

ŽK:
40.min.  Mižík, 45.min.  Jevľanov  (obaja Michalovce)
15.min. Križko ( Trenčín )

ČK:88.min. Depetris (Trenčín –  za úder  protihráča)

Rozhodovali: Valášek – Rendko, Bóllo
Návšteva: 995 divákov