ŽP Šport Podbrezová – MFK Zemplín Michalovce 3:0

Po polčase (2:0)

Vzájomné zápasy v sezóna:
10. kolo – Podbrezová – Michalovce 1:0
21. kolo – Michalovce – Podbrezová 1:1

V predposlednom kole cestoval Zemplín na trávnik jedného z trojice bojujúcich o postup. Domáci si nemohli dovoliť stratiť ani bod a tak hrali pod tlakom. V 21. min. otvoril skóre zápasu domáci Gottwald . Hostia sa snažili vyrovnať hru. No tak ako počas celej jarnej časti Zemplín doplácal na nepremieňanie šancí. V 38. min. pridal Pich druhý gól domácich a bolo prakticky rozhodnuté. Domáci sa už v druhom polčase viac sústredili na obranu a nepúšťali hostí do väčších príležitostí. Navyše v 88. min. pridal Pich svoj druhý gól a zvýšil na konečných 3:0. Konečný výsledok bol pre hostí trochu krutý. Hlavne v prvom polčase mali viacero príležitostí na vyrovnanie.

V predposlednom kole ani jeden z ašpirantov na postup nezaváhal a všetko ostáva otvorené. V najlepšej situácii je práve bratislavský Inter  – nasledujúci súper Michalovčanov. V prípade zakopnutia Interu, však niesu bez šancí ani Trenčín a Podbrezová. Bude zaujímavé sledovať výkon domácich. Budú sa Michalovčania chcieť v poslednom kole pred domácimi divákmi vytiahnuť, alebo podajú odovzdaný výkon a nechajú sa prevalcovať Interom?

MFK Zemplín sa rozlúči so sezónou a aj so svojimi fanúšikmi v Utorok 2. júna 2009, keď o 17.00 hod odohrá zápas 33. kola proti Interu Bratislava.

Napísal: L. B.

Góly Podbrezová:
21.min. Gottwald

38. min. Pich
88. min. Pich

ŽK:
36.min. Kostelný, 51.min. Kožička (obaja Podbrezová)
53.min. Vajda, 90.min. Viskup (obaja Michalovce)