FKM Prievidza – ZEMPLÍN Michalovce 1:1

FKM Prievidza - ZEMPLÍN Michalovce 1:1 FKM Prievidza - ZEMPLÍN Michalovce 1:1 FKM Prievidza - ZEMPLÍN Michalovce 1:1 FKM Prievidza - ZEMPLÍN Michalovce 1:1

3.kolo – I. futbalová liga mužov – 09/10

FK MESTO Prievidza – FK ZEMPLÍN Michalovce 1:1

po polčase (0:0)

Prievidžania mali v prvom polčase územnú prevahu a boli nebezpečnejším mužstvom. V 9. min zakončil po Gajdošom centri do 16-tky M. Pekár len do brankára. Na opačnej strane nabil Ľubarskij Hreškovi, no ten netrafil dobre loptu. Gólom neskončili ani domáce príležitosti J. Pekára, Mira Oršulu a v závere polčasu ani Gajdoša a Helbicha. Hostia pohrozili v 30. min, no Ľubarskij dobre umiestnenou strelou z priameho kopu Furku neprekvapil. V úvode druhého polčasu sa vyznamenal brankár Michaloviec Pilár. Najskôr si poradil s delovkou Čembu a následne aj s hlavičkou Mira Oršulu po rohovom kope. Michalovce kontrovali v 56. min, kedy D. Pyrka nastrelil brvno. O 6 minút neskôr naklonili Hornonitrania misky váh na svoju stranu. Po Oravcovom rohovom kope J. Pekár presnou hlavičkou otvoril gólový účet stretnutia. Vzápätí po centri M. Pekára mohol zvýšiť vedenie Š. Pekár, no hlavičkoval tesne nad. Neuspel ani nováčik v prievidzskom drese Brazílčan Da Costa Ferreira, ktorý po rýchlom protiútoku zakončil nedôrazne. V 84. min po kontakte brankára Furku s michalovským Kuncom nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý premenil Ľubarskij. S remízou boli spokojnejší hostia, domácich môžu stratené body mrzieť.

Vladimír Rusnák ml., tréner Michaloviec:

„S bodom sme spokojní. Domáci mali v prvom polčase viac príležitostí na skórovanie. V druhom sme trochu zariskovali, po prestávke som poslal do hry dvoch ofenzívnejších hráčov. Nastrelili sme brvno, v závere nám vyšla jedna akcia, po ktorej sme vyrovnali. Pred týždňom sme v Rimavskej Sobote nemali šťastie, teraz sa priklonilo na našu stranu.“

napísal: RGZEP.sk

GÓLY: 62.min. J. Pekár  –  85.min. Ľubarskij (z 11 m),

ŽK: Furka – Ruskovský.
rozhodovali: Fajčík – T. Somoláni, Petríček.
návšteva:  415 divákov