LAFC Lučenec – MFK Michalovce 0:1

LAFC Lučenec - MFK Michalovce 0:1 LAFC Lučenec - MFK Michalovce 0:1 LAFC Lučenec - MFK Michalovce 0:1 LAFC Lučenec - MFK Michalovce 0:1

1. kolo – I. futbalová liga 09/10

LAFC Lučenec – MFK Zemplín Michalovce 0:1

po polčase (0:0)

Hoci celé stretnutie sa nieslo vo vyrovnanom duchu, aktívnejšie začali Michalovce. Najprv nepríjemne centroval Uhľár, brankár Michalík si s námahou poradil. Potom ľavačkou pálil Ruskovský, Michalík jeho nepríjemnú strelu na dvakrát zneškodnil. Silnú desaťminútovku MFK Zemplín zakončil prudkou strelou Šitov. Domáci sa prebudili, boli aktívnejší, ale do šancí sa prakticky nedostávali. V jednej z mála pálil Lučenčan Hricov nepresne a v 35. minúte si Pillár s volejom Pelegrínyho na dvakrát poradil. Rozhodujúci moment zápasu prišiel štyri minúty po prestávke, Jevľanov sa zbavil troch protihráčov a prekrásnou strelou do šibenice strelil jediný gól zápasu. Po tomto momente domáci vrhli všetky sily do útoku, vystriedali troch hráčov, ale keďže sa nedostali do jedinej poriadnej šance, z víťazstva sa radovali Michalovčania.

napísal: REGZEP.sk

Gól: 49.min. Jevľanov (Michalovce)

ŽK:
28.min. Šlavka, 84.min. Pelegrini, 87.min. Balaško, 90.+min. Kamendy ( všetci Lučenec )
35.min. Hreško, 62.min. Mižík, 73.min. D. Pyrka, 79.min. Jevľanov, 87.min. Kunca, ( všetci Michalovce )