MFK Michalovce – Lipt. Mikuláš 1:1

MFK Michalovce - Lipt. Mikuláš 1:1 MFK Michalovce - Lipt. Mikuláš 1:1 MFK Michalovce - Lipt. Mikuláš 1:1 MFK Michalovce - Lipt. Mikuláš 1:1

7. kolo – 1. futbalová liga – 09/10

Zemplín Michalovce – MFK Tatran Lipt. Mikuláš 1:1

po polčase (0:0)

Futbal v Michalovciach ponúkol šancí ako maku. Najprv po rohovom kope Viskupa strieľal Mižík, no Škuta stihol loptu smerujúcu k žrdi vykopnúť. Potom sa dobre spoza 16-ky zastreľoval Viskup, ale tesne minul. V 19. minúte bol na konci signálu domácich Viskup, ale opäť nebol presný. Po následnom protiútoku sa oprel do lopty Mikulášan Bella a orazítkoval brvno Pillárovej brány. Po polhodine hry centroval sprava Bezák, Tomko však mieril hlavou nad. Hostia boli pri chuti a po delovke Olejára sa musel predviesť opäť Pillár. V 36. minúte centroval na opačnej strane M. Pyrka, k zakončeniu sa z piatich metrov dostal Sninský, ale Vreštiak reflexívne zachránil. Hostia sa mohli tešiť z gólu do šatne, po prihrávke Kapláňa sa ocitol Bezák sám pred Pillárom, ale mieril vedľa.

Druhý polčas už nebol taký rušný, no aspoň začali padať gól. O ten prvý sa po hodine hry pričinil po centri M. Pyrku dlháň Sninský, ktorý popri Vreštiakovi poslal loptu do siete – 1:0. Hostia po tomto momente ožili, ale do šancí sa dostávali aj Michalovce. V 75. minúte nevyužil únik z ľavej strany Gašpar a ten istý hráč v 85. minúte síce aj rozvlnil sieť, ale podľa rozhodcov z ofsajdu. Aj preto prišiel trest – v 86. minúte po centri Blaščíka ešte Pillár stihol hlavičku Tufegdiča kryť, no o dve minúty neskôr po tom, čo sa srbský stopér dostal za obranu domácich, už bol brankár MFK Zemplín na jeho krížnu strelu prikrátky, a remíza 1:1 bola na svete.

napísal: REGZEP.sk

Góly:
60.min. Sninský – 87.min. Tufegdič

ŽK:
30. min. Viskup (Michalovce)
57. min.  M. Olejár, 90. min. Blaščík (L. Mikuláš)