Dukla Michalovce – Prešov 5:3

Michalovce - Prešov 5:3 Michalovce - Prešov 5:3 Michalovce - Prešov 5:3 Michalovce - Prešov 5:3

4. kolo – I. hokejová liga – 2009-2010

HK DUKLA Michalovce – Prešov 07 s.r.o. 5:3

po tretinách (1:0, 3:2, 1:1)

V 3. kole Michalovčania nehrali, mali voľno. V nasledujúcom 4. kole Dukla doma privítala Prešov.  Po prehre s Kežmarkom potrebovali domáci vyhrať a bolo to na nich vidieť od prvej minúty. Najprv sa v šanci ocitol Pavličko a o pár minút neskôr aj Kachnič. Domáci si svojou aktivitou vypýtali presilovú hru a využili ju.  V čase 6.09 od modrej vystrelil Petruňa a v následnej skrumáži pred bránou sa najlepšie zorientoval Franc otvoril skóre zápasu. 1:0.  Celú prvú tretinu mala Dukla viac z hry a hrala veľmi dobre. Prešov až v záverečných minútach na chvíľu domácich zatlačil v ich obrannom pásme. Gól však mohol padnúť na opačnej strane. Domáci zachytili prihrávku a Segľa vyštartoval sám na brankára Zimu. Šancu však nevyužil a stav sa do prvej prestávky nezmenil.

Hneď v úvode druhej tretiny odišiel na trestnú lavicu Caban a domáci stihli využiť početnú prevahu za necelých 30 sekúnd. Na 2:0 zvýšil Štefan. Prešov hral ako mužstvo dvoch tvárí. Príliš veľa nebezpečných šancí si nevytvoril, no keď už zatlačil, bol mimoriadne nebezpečný.  V druhej tretine sa hosťom zásluhou dvoch presilových hier podarilo vyrovnať a schladiť domácich divákov. V 26. min. počas presilovky znižoval na 2:1 René Pucher. A o 2 min. neskôr  v ďalšej presilovej hre, keď už domáci previnilec Kachnič naskočil na ľad vyrovnal Pavloský. 2:2. V 34. min. sa mohli hostia dokonca ujať vedenia, no Marton a neskôr na jeho mieste ani Regenda, nedovolili zmenu stavu. Potvrdilo sa staré známe nedáš dostaneš. V protiútoku Misál zaniesol puk do útočného pásme a nahral ho späť na Regendu, ktorý od modrej vyslal padáčik na brankára Zimu. Puk vo vzduchu zasiahol Štefan a poslal ho do siete. Hostia avizovali hru vysokou hokejkou no hlavný rozhodca Halecký gól uznal. 3:2.  V 38. min. po faule na Macha domáci opäť hrali presilovú hru a opäť ju dokázali využiť . Tento krát od modrej prudko vystrelil Štekláč a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. 4:2. Domácim sa počas presiloviek darilo a z celkových piatich dokázali tri využiť.

Úvod poslednej tretiny patril hosťom, ktorí vedeli, že ak chcú pomýšľať na zvrat v zápase musia streliť gól čo najskôr.  Hostia zatlačili domácich v ich obrannom pásme a tí ani na 2x nedokázali vyhodiť puk a oslobodiť sa z pod tlaku. V 44. min. už tlak neudržali a Pavlovský svojim druhým gólom znížil na 4:3. Domáci sa našťastie včas spamätali a prevzali iniciatívu na svoje hokejky. Dopomohli im k tomu aj hostia, ktorí domácim v poslednej desaťminútovke ponúkli 2 presilové hry. Hostia sa dostali pod tlak a domáci hnaní skvelým obecenstvom dostali krídla. V 56. min. bolo avizované vylučovanie hostí. Na presilovú hru však nedošlo. Pavličko po spolupráci s Macíkom uzavrel na konečných 5:3.

Dukla hrala o poznanie lepšie ako v zápase proti  Kežmarku a od publika si vyslúžila zaslúžený potlesk. V nasledujúcom kole hrá Dukla aj po štvrtý krát na domácom ľade. V piatok 25.09.2009 o 18.00 hod. privíta Detvu.

Napísal: L. Boka

Tréner Dušan Kapusta zhodnotil zápas:

Krátke zhodnotenie zápasu?

Myslím si , že sme videli dobrý zápas. Očakával som, že Prešov bude hrať silový, korčuliarsky hokej, čo sa aj potvrdilo.  My sme samozrejme po výsledku s Kežmarkom chceli doma bodovať. Bolo dôležité , že sme sa v zápasy ujali vedenia. Žiaľ, keď sa podarilo súperovi vyrovnať na 2:2, tak sme boli trochu v problémoch, našťastie nasledujúce góly na 4:2 nás upokojili. Tá posledná tretina sa dohrávala trochu v emóciách, ale myslím si, že tvoríme dobré mužstvo, ktoré dokáže zvládnuť aj takéto závery.

Po minulom zápase ste vyčítali hráčom, že pomerne málo strieľajú na bránu. Bolo to z vášho pohľadu v tomto zápase lepšie?
Mám pocit, že to chlapci presne pochopili. Videli to aj na góloch, keď sme vystrelili od modrej  čiary tak tam nejaké góly padli. Ale hlavne dnešný zápas sa  prístupom a bojovnosťou nedá porovnať so zápasom proti Kežmarku.

pripravil: L.B.

06:09 – Robert Franc ( Martin Segľa, Milan Mach) – pres/1
20:54 – Branislav Štefan ( Richard Miľovčík,  Peter Misal) – pres/1
34:05 – Branislav Štefan ( Radoslav Regenda,  Peter Misal)
38:04 – Peter Štekláč ( Peter Misal) – pres/1
55:56 – Juraj Pavličko ( Ján Macík)

Góly Prešov:
25:05 – René Pucher ( Pavol Zavacký,  Matúš Bogdaň) – pres/1
27:27 – Marcel Pavlovský ( Pavol Zavacký,  Vladimír Kubus)
43:35 – Marcel Pavlovský ( Ľubomír Caban,  Peter Cmorej)

Oslabenia: 0:0

Rozhodcovia: Halecký Miroslav, Bogdaň Andrej, Hric Peter, ( Lauff Rudolf st. – inštruktor),
Návšteva: 1650 divákov