DUKLA Michalovce – Dolný Kubín 3:1

HK DUKLA Michalovce  - MHK Dolný Kubín 3:1 HK DUKLA Michalovce  - MHK Dolný Kubín 3:1 HK DUKLA Michalovce  - MHK Dolný Kubín 3:1 HK DUKLA Michalovce  - MHK Dolný Kubín 3:1

1. kolo – I. hokejová liga – 2009/2010

HK Dukla Michalovce – MHK Dolný Kubín 3:1

po tretinách (1:0, 1:1, 1:0)

V nedeľu 13.09.2009 konečne odštartovala  I. hokejová liga. Keďže v príprave Dukla neodohrala doma ani jeden zápas (problémy s ľadovou plochou), nedočkaví diváci si prvý zápas sezóny nenechali ujsť.

Dukla v úvodnom kole hostila Dolný Kubín, teda celok, ktorý ju vyradil v minulej sezóne z Play Off. Hneď v úvode prevzali domáci iniciatívu a zatlačili hostí v ich obrannom pásme. V 11. min. michalovský útočník Mach v strednom pásme získal puk a svoj nájazd na brankára Mišovca premenil. 1:0.  V 12. min. hrali hostia presilovú hru. No ani v prečíslení dobre hrajúcu Duklu nezatlačili. Naopak hneď po návrate Štekláča z trestnej lavice založili ukážkový protiútok, ktorý si pýtal gólovú koncovku. O minútu neskôr Segľa  mohol zasunúť puk do odkrytej brány no trafil len tyčku. V závere 1. tretiny domáci ešte viac krát pohrozili. V 17. min. Macík našiel z poza brány Kozáka no tomu sa nepodarilo prestreliť hradbu tiel pred ním. V 19. min. sa zasa v šanci ocitli Petruňa a Štefan. Napriek veľkému tlaku domácich v prvej tretine sa už stav do prestávky nezmenil.

Do druhej tretiny akoby nastúpili dva úplne iné celky. Hostia zrýchlili hru a začali sa viac tlačiť do útoku. Naopak domáci akoby úvod tretiny zaspali a v obrane začali kopiť chybu za chybou. Hostia vycítili šancu a zvýšili na dôraze. V 26. min. po spolupráci Nátny – Jurčo druhý menovaný vyrovnal na 1:1.  V 29. min. domáci získali výhodu presilovej hry, no ani počas nej nevedeli nič vymyslieť. V 32. min. Smolka tvrdo fauloval domáceho Regendu, za čo ho hlavný rozhodca Halecký poslal na trestnú lavicu. Počas tejto presilovej hry domáci konečne ožili. Aj keď ju nevyužili, ich tlak pokračoval aj po presilovke. V 34. min. Misal našiel pred bránou Štefana a ten poslal domácich opäť do vedenia. 2:1

Hneď v úvode tretej tretiny musel domáci brankár Marton zachraňovať a hostia mali na hokejkách vyrovnávajúci gól. V 51. min. sa domáci Zalužický predral cez  obrancov až do nebezpečnej šance, keď korčuľoval sám na brankára. Hosťujúci Jánoš ho dokázal zastaviť len za cenu faulu a hlavný rozhodca Halecký nariadil trestné strieľanie, ktoré domáci Franc s prehľadom premenil – 3:1. V 55. min. mohli hostia znížiť na rozdiel jedného gólu. Brankár Marton ležal mimo bránu a puk nebezpečne poskakoval pred opustenou bránou. Domáca obrana ho našťastie dokázala upratať do bezpečia. 2 min. pred koncom hostia odvolali brankára no domácu bránu výraznejšie neohrozili. Naopak Segľa mohol výsledok z pohľadu domácich ešte prikrášliť no opäť trafil len žrď opustenej bránky.

Domáci vstúpili do nového ročníka úspešne. Hlavne v prvej tretine hrali pekný kombinačný hokej, ktorý sa musel divákom páčiť.  2. kolo je na programe už tento utorok o 18.00 hod. a Dukla hrá opäť doma. Tento krát privíta bývalého extraligistu Kežmarok.