MFK Zemplín Michalovce – Tatran Prešov 3:2

MFK Zemplín Michalovce - Tatran Prešov 3:2 MFK Zemplín Michalovce - Tatran Prešov 3:2 MFK Zemplín Michalovce - Tatran Prešov 3:2 MFK Zemplín Michalovce - Tatran Prešov 3:2

prípravný zápas 04.09.2009

po polčase (1:1)

Futbalisti Michaloviec odohrali v piatok prípravné stretnutie proti účastníkovi Corgoň ligy a hoci MFK Zemplín nastúpil až bez siedmich hráčov základnej zostavy, prekvapujúco si pripísal víťazný skalp favorita. Cestu k nemu začal otvárať už v 4. minúte Gašpar, ktorého prešovský stopér Hanek zastavil iba za cenu faulu a z nariadeného pokutového kopu sa skúsený Ľubarskij nemýlil – 1:0. O chvíľu mal možnosť Gamkrelidze, po ňom aj Tirer, ale bránu netrafili. Hostia postupne preberali hernú prevahu, čoho výsledkom bol pokutový kop na opačnej strane – Mižík nedovolene zastavil v šestnástke Pribulu a hostia po premenenej penalte Poliačeka vyrovnali na 1:1. Domácim vyšiel aj vstup do druhého polčasu, Gamkrelidze vybojoval loptu, dostal sa do úniku a strelou do šibenice poslal Michalovce do vedenia. To však vydržalo sotva 10 minút, pretože Mižík opäť vyrobil chybu, po ktorej sa v čistej šanci ocitol Takáč, namieril do žrde a odrazenú loptu si vrazil do vlastnej siete dobiehajúci Mižík. Rozhodnutie prišlo v 79. minúte, keď pred brankára Muchu dostal rýchlonohý Seman, jeho strelu ešte gólman Prešova kryl, ale odrazenú už dobiehajúci Ľubarskij poslal do siete – 3:2.