Sokol Písek – Iuventa Michalovce 27:25

5. kolo WHIL – sezóna 2009-2010

Casta Sokol Písek – Iuventa Michalovce  27:25

po polčase (13:15)

Iuventa cestovala na zápas 5. kola WHIL  na juhozápad Českej Republiky, do Písku.  Po zahanbujúcej prehre v Olomouci  24:38  a domácej prehre so Sláviou Praha  22:25 už chceli konečne vyhrať a vrátiť do kádra IUVENTY víťaznú atmosféru. K dispozícii už mali Obšatníkovú a aj novú posilu z Ukrajiny, reprezentantku Bachirevovú.

Vo vyrovnanom prvom polčase sa družstvá najprv naťahovali o každý gól. Od 10. do 16. minúty si Iuventa vybrala slabšiu chvíľu a domáce šnúrou 6 gólov ušli na 10:6. Potom sa však karta obrátila a po góloch Bachirevovej, Škľarukovej, Weibelovej, Hricikovej a Grobovej  už Iuventa viedla 11:10. Koniec prvého polčasu lepšie zvládli Michalovčanky a do šatní odchádzali s dvojgólovým náskokom 15:13.

Začiatok druhého polčasu patril opäť IUVENTE a po góloch Obšatníkovej a Škľarukovej už Iuventa viedla 17:13. Následne si trojgólový náskok dokázala udržiavať až do 40. min. Vtedy začali dominovať na palubovke domáce a útoky IUVENTY končili na domácej brankárke Vařečkovej. V 50 min. domáce  preklopili misky váh na svoju stranu a po 4-gólovej šnúre vyhrávali 23:21. IUVENTA však prišla vyhrať a do 56. min. sa jej po  dvoch góloch Obšatníkovej a jednom Horňákovej a Hollej  podarilo otočiť na 25:23 v prospech IUVENTY. Záver zápasu Michalovčanky neudržali. Domáca Vrabcová potrestala fauly hostiek a obe nariadené sedmičky premenila – 25:25. Dve minúty pre koncom Stellnerová dokonca strieľa vedúci gól domácich na 26:25.  Hosťky sa snažili vyrovnať. Horňáková trafila len do brvna a naopak na opačnej strane pridala ďalší gól domácich Vrabcová. Vrabcová tak troma gólmi v závere rozhodla a Písek zdolal  IUVENTU 27:25.

V nasledujúcom 6. kole WHIL sa IUVENTA predstaví pred domácim publikom.  V stredu 28. októbra o 18.00 hod. privíta HK Slovan Duslo Šaľa.

napísal: L. Boka

Článok k zápasu si môžete prečítať aj na stránke CASTA SOKOL Písek.