DUKLA Michalovce – HK Trnava 2:3 p.p

DUKLA Michalovce - HK Trnava 2:3 p.p. DUKLA Michalovce - HK Trnava 2:3 p.p. DUKLA Michalovce - HK Trnava 2:3 p.p. DUKLA Michalovce - HK Trnava 2:3 p.p.

14. kolo – I. Hokejová liga SR – 2009-2010

HK DUKLA Michalovce – HK Trnava 2:3 p.p.

po tretinách (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1)

V 13. kole sa Michalovce po sérii zápasov odohraných na klziskách súperov, konečne predstavili aj doma. V predchádzajúcich 4 zápasoch veľa vody nenamútili a získali len 2 body ( výhra v Detve po samostatných nájazdoch). Navyše ich trápila koncovka a dovedna strelili len 5 gólov. Čakalo sa, že na domácom ľade konečne prelomia nepríjemnú sériu a pretrhnú streleckú smolu. Ich súperom bola Trnava, ktorej patrila v tabuľke po 12 kolách šiesta priečka.

Domáci začali aktívnejšie a od 8. minúty po delovke Marinčina vyhrávali 1:0.  O minútu na to už mohlo byť vyrovnané. Prihrávku cez celé klzisko zachytil na modrej Erik Novák  a sám sa rútil na domáceho Babkoviča. Ten však jeho nájazd zneškodnil a stav ostal nezmenený. Domáci boli pri chuti a v príležitosti 2 na 1 sa ocitli Segľa s Bodnárom. Bodnár ťažkú prihrávku od Segľu nezachytil a zo šance nebolo nič. V 14. min sa dobíjali do hosťujúcej brány Segľa s Francom no až dorážka Stríža priniesla domácim 2-gólový náskok. 2:0.  Hostia opäť veľmi nebezpečne kontrovali už o necelú minútu. Babkovič sa poriadne zapotil, ale situáciu zvládol a hostia ho ani na dva krát neprekonali.

V druhej tretine domáci najprv dohrávali oslabovku z prvej tretiny, no už v 23. minúte mali výhodu presilovej hry aj oni. A práve tu niekde sa začal lámať zápas. Michalovce zatlačili Trnavu v ich obrannom pásme. V obrovskej príležitosti sa ocitol Franc. Puk stál v bránkovisku pred úplne odkrytou bránou. Hosťujúci obranca však nedovolil zasiahnuť Francovi puk a vytlačil ho preč. O chvíľu neskôr sa domácim predsa len podarilo dostať puk za chrbát brankára Šimka. Tesne predtým však prišiel hvizd hlavného rozhodcu Országa a gól uznaný nebol. Hostia sa ubránili a už v 29. minúte potrestali domácich pri vylúčení Marinčina. Babkovič už na dorážku nestačil a Valach znížil na 2:1. V 33. min. mohli hrať domáci presilovú hru. Nič z nej nakoniec nebolo. Franc sa pred brankárom Šimkom snažil otočkou uvoľniť a pritom nešťastne zasiahol do tváre jedného z trnavských obrancov. Vyslúžil si za to od hlavného rozhodcu trest 2+2 min. a bolo po presilovke.  Napriek tomu domáci neskladali zbrane. Štefan ukradol puk na útočnej modrej a sám sa rútil na brankára Šimka, ten sa nenechal rozkývať a Štefan ani na dvakrát neuspel.

V úvode poslednej tretiny sa ocitla na ľade naraz šestica trnavských hráčov a domáci hrali v početnej prevahe. Štefan si zopakoval svoj samostatný nájazd no ani tento krát neuspel. V 48. minúte Valach našiel dobre postaveného Feraneca a ten vyrovnávajúcim gólom zarmútil domácich divákov. V 50. min. nedokázali Segľu zastaviť ani dvaja Trnavčania, jeho strela však skončila len na maske brankára Šimka. Ku koncu zápasu mali domáci ešte viac krát víťazný gól na hokejkách no zápas pokračoval do predĺženia.

V druhej minúte predĺženia mohol po odvážnom prieniku rozhodnúť Segľa,  brankár Šimko bol však proti. Rozhodnutie padlo v 63. minúte. Trnavčan Holovič skúsil šťastie a vystrelil z poza brány. Na nešťastie všetkých domácich priaznivcov puk skončil v domácej bráne a bolo rozhodnuté.

Dukla sa trápila v koncovke aj na domácom ľade a neprelomila streleckú smolu. Už tento piatok o 18.00 hod. privítajnepríjemný Bardejov a bude mať šancu na reparát.

Napísal: L. Boka

Zápas zhodnotil tréner Michaloviec – Dušan Kapusta

Po prvej tretine sme vyhrávali 2:0 a následne sme nevyužili niektoré vyložené šance. Urazili sme šťastenu a následne pred naším tretím gólom sa upískol rozhodca. Dnešný hokej je často o presilových hrách a oslabeniach, my sme oslabenie neudržali a hostia dali kontaktný gól. Vyrovnávajúcemu gólu na 2:2 predchádzala naša fatálna chyba v obrane. Nedali sme päť samostatných nájazdov, nemôžeme čakať, že vyhráme zápas.

07:14 – Vladimír Marinčin ( Martin Segľa, Tomáš Stríž)
13:17 – Tomáš Stríž ( Robert Franc, Vladimír Marinčin)

Góly Trnava:
28:06 – Stanislav Valach ( Jakub Feranec, Martin Čunderlík) – pres/1
47:38 – Jakub Feranec ( Stanislav Valach)
62:38  – Marcel Holovič ( Václav Stupka)

Zostava HK Dukla Michalovce:
Peter Babkovič, Kristián Kolesár, Slavomír Bodnár, Vladimír Marinčin, Tomáš Stríž, Robert Franc, Martin Segľa, Michal Kozák, Radoslav Regenda, Branislav Štefan, Richard Miľovčík, Peter Misal, Ladislav Mucha, Peter Štekláč, Juraj Pavličko, Ján Zalužický, Milan Mach, Ladislav Sabol, Martin Stripai

Zostava HK TRNAVA:
Marek Šimko, Martin Švajda, Tomáš Magušin, Juraj Joanidis, Václav Stupka, Marcel Holovič, Erik Novák, Petr Kopejtko, Marián Haršáni, Jakub Feranec, Martin Čunderlík, Mário Ďuriš, Michal Blanár, Lukáš Benedik, Martin Hlavna, Imrich Tarnóczy, Jozef Hutár, Patrik Šoltys, Filip Klamo, Martin Novák, Marek Krajčovič, Stanislav Valach

Rozhodcovia: Ország Peter, Kalina Ondrej, Smerek Vladimír, Jesenský Ivan (inštruktor)
Návšteva: 1530 divákov