ZEMPLÍN Michalovce – FK PRIEVIDZA 3:0

MFK Zemplín Michalovce - FK MESTO Prievidza 3:0 MFK Zemplín Michalovce - FK MESTO Prievidza 3:0 MFK Zemplín Michalovce - FK MESTO Prievidza 3:0 MFK Zemplín Michalovce - FK MESTO Prievidza 3:0

MFK Zemplín Michalovce - FK MESTO Prievidza 3:0

14. kolo – I. futbalová liga SR – 2009 – 2010

MFK ZEMPLÍN Michalovce – FK MESTO PRIEVIDZA

po polčase (2:0)

Predchádzajúci vzájomný zápas:

3. kolo: FK PRIEVIDZA –  ZEMPLÍN Michalovce 1:1

V 14. kole I. futbalovej ligy sa domáci Zemplín Michalovce konečne dočkal víťazstva  pred domácimi divákmi. Michalovčania hostili celok z Prievidze a hneď od úvodu sa do hostí poriadne zahryzli. V 18. min. sa Viskup predral do 16-tky hostí no ani on a následne po ňom ani Sninský ešte loptu za chrbát brankára Šemrineca nedostali. V 20. min. sa Sninský ešte len zameriaval a jeho strela šla tesne nad, no o 4 minúty neskôr sa už nemýlil a otvoril skóre zápasu – 1:0.  V 28. minúte mohol po rohu Viskupa hlavou zvýšiť Gamkrelidze, no tesne minul. Hostia sa dostávali do protiútoku len sporadicky a keď ohrozili domáci bránu, tak väčšinou strelami spoza 16-tky. Tak tomu bolo aj v 34. min., keď Helbich  vyskúšal domáceho Pillára. Ten jeho jedovku s menšími problémami na dvakrát chytil. V 37. minúte mal aktér prvého domáceho gólu na kopačke ďalší. Ruskovský poslal peknú prihrávku do 16-tky no Sninský vo skvelej príležitosti netrafil loptu. Tesne pred koncom prvého polčasu už ale nezaváhal a zvýšil na 2:0.

V 51. min. mohli hostia znížiť, hlavička Juraja Pekára skončila tesne nad domácou bránou. Potom sa však už opakoval obraz hry z prvého polčasu kde jasne dominovali domáci. V 62. min.  sa  Gamkrelidze po chybe v obrane hostí prebojoval do šance. Obišiel už aj brankára, no tiesnený a vytlačený z uhla trafil len bočnú sieť. V 68. min. hostia opäť prepadli v obrane a do šance sa dostali Viskup so Sninským. Viskup presným centrom našiel Sninského, no tomu nebolo súdené dosiahnuť v zápase hattrick a hlavou tesne minul.  V 70. min. sa v obrovskej príležitosti ocitol aj domáci kapitán Ljubarksij no loptu napálil len do brankára.  V 84. min. domáci dovŕšili svoje víťazstvo. Viskup sa sám prepracoval do 16-tky a svoj prienik zakončil gólom na 3:0.

Domáci po nelichotivej sérii konečne mohli oslavovať svoje prvé víťazstvo na vynovenom štadióne.  V nasledujúcom kole sa Michalovčania predstavia na trávniku  FK Slovan Duslo Šaľa. Domáci diváci ich budú môcť zazrieť v sobotu 7. novembra o 13:30 proti Ružomberku B a následne aj v ďalšom kole v sobotu  21. novembra  o 13:00 v zápase s Púchovom.

Napísal: L. Boka

Tréner Prievidze Viliam Ilko:
Vedeli sme, že domáci majú silné mužstvo a musia raz tú smolu prekonať. Na druhej strane naši hráči dnes podali katastrofálny výkon. Na ihrisku som ich nespoznával. Ani jeden z nich nepodal svoj štandardný výkon. My sme domácim dnes odovzdali tri body.

Tréner Michaloviec Vladimír Rusnák ml.:
Dnes sme šli za víťazstvom tak ako aj v predchádzajúcich zápasoch s Rimavskou Sobotou , Lučencom, ale aj s Liptovským Mikulášom.  Nebolo by to už spravodlivé, lebo sme pokúšali šťastie a som rád, že dnes sme sa presadili hlavne strelecky.

24.min. a 45. min. Sninský, 83.min. Viskup.