DUKLA Michalovce – HK Trebišov 1:2

DUKLA Michalovce - HK Trebišov 1:2 DUKLA Michalovce - HK Trebišov 1:2 DUKLA Michalovce - HK Trebišov 1:2 Hlavný rozhodca Bodák je pre michalovských divákov "srdcová záležitosť"
DUKLA Michalovce - HK Trebišov 1:2 DUKLA Michalovce - HK Trebišov 1:2 DUKLA Michalovce - HK Trebišov 1:2 DUKLA Michalovce - HK Trebišov 1:2

21. kolo – I. hokejová liga SR – 2009-2010

DUKLA Michalovce – HK VTJ Trebišov 1:2

po tretinách (0:0, 0:1, 1:1)

Predchádzajúci vzájomný zápas:
10. kolo: Hk Trebišov – HK Michalovce 4:2

V 21. kole I. hokejovej ligy na seba narazili dve zemplínske mužstvá a zopakovali si tak derby zápas z 10. kola. Domáci Trebišov vtedy porazil Michalovce 4:2.   Domáci nastúpili už pod vedením nového trénera Branisalva Kohutiara, ktorý po nepresvedčivých výsledkoch vymenil Dušana Kapustu. Zaujímavosťou je, že Kohutiar dlhé roky pôsobil práve v Trebišove a do 4. kola tejto sezóny ešte sedel na trebišovskej lavičke.

Trebišovskí skalní sa nenechali zahanbiť a prišli v hojnom počte podporiť svoj tím do Michaloviec. A bolo ich aj počuť, zväčša preto, že  domáci mali oveľa menej príležitostí tešiť sa z hry svojho mužstva. Domáci sa po dve tretiny len bránili a nevedeli si vypracovať nebezpečnejšiu šancu. Najlepšie charakterizuje domácu nemohúcnosť pomer striel. V prvej tretine domáci vystrelili na brankára Kozárika len tri krát !!! V tej druhej pridali ďalších 6 striel. Po 2 tretinách bol pomer striel 9:27Domáci mali viac krát výhodu presilovej hry, no ani v početnej výhode na Trebišov nestačili. V úvode druhej tretiny DUKLA hrala presilovú hru  no na ľade to vôbec tak nevyzeralo. Naopak Michalovce sa museli brániť a prehrali na pomer striel 0:4 počas dvoch minút početnej výhody. Paradoxne na celom priebehu je, že napriek veľkému tlaku Trebišova, to mohli byť domáci, ktorý sa mohli v 32. minúte  ujať vedenia. Vo vlastnom oslabení vypichol na modrej čiare puk Minčák a sám sa rútil na brankára Kozárika. Blafák mu však nevyšiel a stav sa nezmenil. Nedáš dostaneš sa potvrdilo znova a už o 80 sekúnd sa z gólu tešili hosia. Počas vylúčenia Segľu hostia obstreľovali domácu bránu. Domácim sa nepodarilo vyhodiť puk a následne po neprehľadnej situácii sa pred brankárom Martonom najlepšie zorientoval Tomáš Sax a otvoril skóre zápasu. .  Že na svetelnej tabuly svietil po dovch tretinách stav 0:1, mohli domáci ďakovať len skvelému výkonu svojho brankára R. Martona.

V úvode tretej tretiny odišiel na trestnú lavicu Misál a 5 sekúnd pred jeho návratom hostia zvýšili svoje vedenie na 0:2. Gašpar prihral zpoza brány Zagyimu a ten  strelou po ľade prestrelil dvoch domácich obrancov aj brankára Martona. Domáci sa chytili až v 51. minúte, keď počas presilovej hry zaúradoval  štvrtý útok DUKLY a Zalúžický znížil na 1:2. Domáci sa po góle konečne osmelili a začali hrať agresívnejšie. Navyše v 54. min. hrali 85 sekúnd presilovú hru 4 na 3. Napriek obstreľovaniu trebišovskej brány gól nepadol. V závere zápasu domáci odvolali brankára no na stave sa už nič nezmenilo.

Michalovce sa tak museli aj po druhý krát skloniť pred svojim zemplínskym susedom. Trebišov dokázal, že mu druhé miesto v tabuľke patrí zaslúžene. Počas dvoch tretín boli o triedu lepším celkom a domáci môžu byť len radi, že vďaka brankárovi Martonovi zápas neskončil oveľa väčším rozdielom.

napísal: L. Boka

Tréner HK Trebišov – Miroslav Ihnačák:

Každé derby má svoj náboj a nebolo tomu inak ani dnes. V prvej a druhej tretine sme mali niekoľko šancí, niektoré dokonca vyložené, žiaľ nepremenili sme ich. V poslednej tretine dali  domáci  kontaktný gól  a zdramatizovali záver zápasu. Myslím si, že diváci videli pekný zápas. Tak ako po prvom zápase v Trebišove, aj dnes som bol s mužstvom spokojný a musím chlapcov pochváliť  a poďakovať im za ich bojovnosť a výkon

• Tréner HK Dukla Michalovce – Branislav Kohutiar:

Mali sme hrať celý zápas tak ako sme odohrali poslednú tretinu. V prvé dve tretiny sme na bránu vystrelili len 9 krát, to je žalostne málo. V poslednej tretine sme sa už viac pokúšali o  streľbu a pošťastilo sa nám streliť gól. S jedným gólom sa však vyhrať nedá. Zlomový moment nastal asi vo chvíli, keď Minčák nepremenil únik  v oslabení a vzápätí na to  sme inkasovali na 0:1. Chlapcom nemôžem uprieť snahu a bojovnosť, len to je asi málo. Súper má určite svoje kvality. Nie nadarmo je na druhom mieste. Prvé dve tretiny bol Trebišov určite lepším mužstvom.

50:43 – Ján Zalužický  Branislav Štefan, Tomáš Stríž) – pres/1