IUVENTA Michalovce – DHK Olomouc 25:28

IUVENTA Michalovce - DHK ZORA Olomouc 25:28 IUVENTA Michalovce - DHK ZORA Olomouc 25:28 IUVENTA Michalovce - DHK ZORA Olomouc 25:28 IUVENTA Michalovce - DHK ZORA Olomouc 25:28

po polčase (14:16)

V 10. kole WHIL siedma IUVENTA Michalovce  privítala na svojej palubovke tretí celok tabuľky DHK ZORA Olomouc.

Domáce začali lepšie a po troch rýchlych góloch už v 2. min. viedli 3:0. Vedenie im však dlho nevydržalo. Po premenenej sedmičke Hejtmánkovej v 5. min. bolo vyrovnané  3:3. Družstvo hostí začalo udávať tempo no zakaždým keď získalo trojgólový náskok, domáce opäť stiahli na rozdiel jediného gólu. V 18. min. dokonca Bakhyrieva vyrovnala na 9:9. Vyrovnaný stav domáce udržali do 22. min. Potom hosťujúce družstvo opäť odskočilo na rozdiel troch gólov a domáce už do polčasu len znížili na 14:16.

Vstup do druhého polčasu domácim nevyšiel. Prestalo sa im dariť v útoku a už vôbec sa nedarilo zakladať rýchle protiútoky. Prvých dvadsať minút druhého polčasu skórovali len tri krát a nebyť skvelého výkonu Gubíkovej v bráne , mohlo byť rozhodnuté oveľa skôr. Po celý čas sa hralo dosť tvrdo a rozhodca vylučoval jednu hráčku za druhou. Na začiatku 48. min. sa dokonca hralo 5 na 3 v prospech hostí , keď za domáce si dvojminútový trest odpykávali Horňákova, Škľaruk i Bakhyrieva a na strane hostí  sa previnila Uličná. Skúsene družstvo hostí to využilo a zvýšilo svoj náskok. V 51.min už Olomouc viedol 17:24 a zdalo sa byť rozhodnuté. V 51. min. si domáci tréner Petrovsky vzal oddychový čas a domáce sa konečne strelecky prebrali. Bakhyrieva premenila nariadenú sedmičku. V 54. min. po 3 gólovej šnúre domácich (Bakhyrieva, Hricíková, Kvetková)  IUVENTA znížila na rozdiel štyroch gólov 21:25.  Väčšiu drámu už však hosťujúce družstvo nedovolilo a náskok si udržalo až do konca zápasu . V 58. min. domáca Kvetková už len znížila na konečných 25:28.

Domáce stále nehrajú v optimálnej zostave a tak veľa priestoru na palubovke dostávajú mladé hráčky. Dnes sa však na palubovke nestratili a výrazne pomohli zdramatizovať záver stretnutia.

Napísal: L. Boka

Tréner IUVENTY Michalovce  B. Petrovsky:

Videli ste, že naše dievčatá veľmi chceli vyhrať a bojovali až dokonca. Treba brať do úvahy, že máme veľmi mladé družstvo a dohrávali sme prakticky s dorastenkami. V bráne výborne zachytala Gubíková, v útoku sa zasa darilo Bachyrevovej i Kvetkovej. Trénujeme spolu ešte len mesiac a družstvo sa každým dňom zlepšuje. Na zdolanie kvalitnejšieho súpera nám chýbajú skúsené spojky.

Tréner DHK ZORA Olomouc L. Malínek

Myslím, že dnes rozhodla väčšia skúsenosť našich hráčok. Družstvo Michaloviec je perspektívne mladé družstvo no dnes rozhodla skúsenosť našich reprezentantiek a výborný výkon našej brankárky. Škoda, že sme nepremenili niekoľko vyložených šancí.  Mohli sme to rozhodnúť už 10 minút pred koncom.